Vene ja Raieste koduklubid teenisid Hispaanias võidulisa

-Siim-Sander Vene | Foto: Baloncesto Fuenlabrada SAD Facebook

Hispaania meistriliiga 11. mänguvoorus olid võistlustules lisaks Janari Jõesaarele ka Siim-Sander Vene ja Sander Raieste koduklubid.

Kui Jõesaarel õnnestus Manresa eest ka platsile pääseda ja korralik etteaste teha, siis teised Hispaania kõrgliigas pallivad eestlased pidid platsil toimuvat pingilt jälgima.

Siim-Sander Vene ja Fuenlabrada tegid viimasel veerandil ülivõimsa tagasituleku ning võtsid napi 82:81 (16:21, 17:27, 23:22, 26:11) võidu Zaragoza üle.

Vigastusest taastuv Eesti koondise kapten oli küll meeskonna nimekirja üles antud, kuid väljakule ta ei pääsenud. Seni kuues kohtumises kaasa teinud Vene on keskmiselt 23 minutiga visanud 8,3 punkti, võtnud 3,2 lauapalli ja andnud 1,3 söötu.

Fuenlabradale tõid võidu Christian Eyenga 22 ja Omi Emegano 19 silmaga. Zaragoza parimana viskas D. J. Seeley 22 punkti.

Järgmises voorus kohtub Hispaania kõrgliigas 12.-13. kohta jagav Fuenlabrada (4-6) Murcia UCAMiga (4-5) ja see mäng toimub 21. novembril.

Kui Vene leivaisa teenis napi võidu, siis Sander Raieste tööandja Baskonia alistas koduväljakul kindlalt Obradoiro numbritega 80:74 (17:15, 17:21, 28:19, 18:19).

21-aastane Raieste oli võistkonna nimekirjas, kuid ei pääsenud juba mitmendat mängu järjest ainsa mängijana oma meeskonnast väljakule. Hooaja alguses rotatsiooni kuulunud eestlane on Hispaania liigas käinud platsil viies kohtumises ning visanud keskmiselt 9 minutiga 0,8 punkti, võtnud 0,8 lauapalli, jaganud 0,6 resultatiivset söötu ja teinud ühe vaheltlõike.

Tänases võidumängus kerkis Baskonia poolelt esile 19 silma visanud Luca Vildoza. 11 puntkiga toetas ka Achille Polonara. Obradoiro resultatiivseim oli 17 silmaga Jake Cohen.

Hispaania meistriliigas neljandal kohal püsiv Baskonia (8-3) uuel nädalal koduliigas ei võistle, aga järgmine mäng Hispaanias peetakse 2. detsembril, kui võõrsil minnakse vastamisi seni ainult võite tunnistanud Madridi Realiga.