VIDEO | Endine Kalev/Cramo staar tegi Hiina liigas ülivõimsa ja harvanähtava 30-30 mängu

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

Hooajal 2018/19 BC Kalev/Cramo Eesti meistriks aidanud 30-aastane suur äär Arnett Moultrie on tänaseks jõudnud välja Hiina Superliigasse, kus ameeriklane pühapäeval sai hakkama ülivõimsa ja ajaloolise saavutusega.

Kahe Hiina liiga viimase klubi omavahelises kohtumises kogus Arnett Moultrie Nanjing TX MK tiimi 105:93 võidumängus Jiangsu vastu 45 minutiga suisa 37 punkti (kahesed 10/17, vabavisked 17/25) ja 34 lauapalli (neist 12 ründelauast). Lisaks sai ameeriklane kirja ka 3 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, 3 blokki ja 7 pallikaotust. Efektiivsusnäitajaks andis see kõik 55.

Kaotajate poolel tegi võimsa esituse ameeriklasest tagamees Dezmine Wells, kelle arvele kanti 48 minutiga 47 punkti, 8 lauapalli, 6 söötu, 1 blokk ja 3 pallikaotust (efektiivsustegur 34).

Pärast Kalev/Cramos mängimist Permi Parmasse ja sealt Hiina liigasse siirdunud Moultrie tänavuse hooaja klubi Nanjing on nüüd kogunud koos oma viimase vastasega võrdselt 8 võitu ja 39 kaotust ning tabelis jagatakse viimast ja eelviimast ehk 18.-19. kohta.

Moultrie on seni keskmiselt kirja saanud 26,2 punkti (kogu liiga peale 10. koht) ja 13 lauapalli (3.).

Statistikatabelites troonivad korvpallisõprade jaoks väga tuttavad nimed, kui keskmiselt 37,9 punkti on visanud NBA kogemusega Dominique Jones, teisel kohal on 32,1 silmaga pikalt nii Barcelona kui Moskva Himki hingekirja kuulunud montenegrolane Marko Todorovic. Varemmainitud Dezmine Wells on 30,7 silmaga kolmas.

Lauapallide pingereas edestavad Moultrie’d leedulasest endine NBA mängumees Donatas Motiejunas (keskmiselt 14,4 lauapalli) ja Iraani kuulus hiiglane Hamed Haddadi (13,9).