Otsustavaid viskeid tabanud Kaspar Kitsing aitas Mestre taas võidulainele

-Kaspar Kitsing | Foto: Basket Mestre 1958 Facebook

Pühapäeval peetud Itaalia tugevuselt kolmanda (Serie B) liiga vahegruppide 3. vooru kohtumistes said võidupunktid kirja Mait Petersoni leivaisa Agrigento ning Kaspar Kitsingu koduklubi Mestre. Kirill Koršunov ja Cecina pidid võõrsil vastase paremust tunnistama.

A-vahegrupis jäi Cecina Basket (7-8) õnnetu esimese veerandaja tõttu 62:70 (15:31, 15:16, 16:12, 16:11) alla Cesena Tigersile (8-8). Kuigi külalised tegid kaitses korrektuure ning kodumeeskonna järgnevate veerandaegade skoorid hakkasid kahanema, ei suudetud suurt kaotusseisu kohtumise lõpuks tagasi mängida. Cesena tabas suurepäraselt vabaviskeid (19/21 ehk 90%), samas kui Cecinal jäid joone pealt vajalikud punktid noppimata (11/20 ehk 55%).

Kirill Koršunov kogus 17 minutiga 7 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), noppis 4 lauapalli ja tegi 2 isiklikku viga. Manuel Di Meco tõi Cecina parimana 15 punkti ja 8 lauapalli. “Tiigrite” resultatiivseimaks kerkis Diego Terenzi 20 punktiga.

Agrigento (14-2) jätkas võidulainel, alistades võõrsil B-vahegrupis kolmandal real paikneva Vigevano (11-4) 80:75 (22:20, 17:21, 21:20, 20:14). Veel poolteist minutit enne normaalaja lõppu särasid tablool viiginumbrid, seejärel tabas Alessandro Grande kaugviske ning lisas minut hiljem kaks mängu otsustanud vabaviset.

Vahetusest sekkunud Mait Peterson tõi 12 minuti jooksul 5 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/1, vabavisked 1/1) ja kaks lauapalli, kuid võttis enda peale ka kolm Agrigento 17-st pallikaotusest. Paolo Rotondo viskas üleplatsimehena 20 silma, Alessandro Grande lisas 16 punkti ja 7 korvisöötu. Vigevano edukaim korvikütt Maurizio Tassone panustas 14 punkti.

C-vahegrupis parandas tabeliseisu Mestre (5-11), võttes tugeva viimase veerandaja toel kodus 81:72 (20:24, 17:19, 17:16, 27:13) võidu Giulianova Basketi (7-9) üle. Kohtumise algfaasis 13:0 spurdist innustust saanud külalised hoidsid kerget initsiatiivi kuni neljanda veerandaja alguseni. Viigiseisul 69:69 (3.25 lõpuni) tabas Kaspar Kitsing veerandaja jooksul teise kaugviske ning rohkem Mestre eduseisu enam käest ei andnud.

Algviisikus alustanud Kaspar Kitsing viskas 17 mänguminutiga 9 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/3, vabavisked 1/2), millest 7 tõi just otsustaval veerandajal. Kitsingu arvele jäi veel 3 lauapalli, üks sööt, vaheltlõige ja kaks pallikaotust. Denis Del Posi arvele kirjutati üleplatsimehena 21 punkti, ainult kaugvisetest punkte kogunud Mauro Pinton lisas 15 silma. Külaliste resultatiivseimaks tõusis Lorenzo Panzini 20 punktiga.

Cecina hoiab A-vahegrupis 10. kohta, Agrigento on B-alagrupis 2. kohal ning Mestre C-vahegrupis 12. positsioonil. Vahegruppide mängud jätkuvad kahe nädala pärast 11. aprillil.