VIDEO | Jurkatamm ja San Francisco osutasid ülitugevale Gonzagale poolfinaalis südi vastupanu

-Taavi Jurkatamm (kollases) | Foto: AFP/Scanpix

Taavi Jurkatamme kodumeeskonna San Francisco Donsi jaoks lõppes lääneranniku konverentsi turniir poolfinaalis. NCAA tugevuselt teiseks meeskonnaks peetavale Gonzaga Bulldogsile anti küll kõva lahing, kuid lõpuks tuli vastu võtta 77:81 kaotus.

Avapoolaja 35:40 kaotanud San Francisco püsis mängus kuni lõpuni. Minut enne lõppu oldi taga vaid kolme punktiga 75:78, kuid kohtumist enda kasuks siiski kallutada ei õnnestunud.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses väljakule 14 minutiks ja tõi 2 punkti, tabades oma ainsa viske. Lisaks tegi eestlasest ääremängija ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga.

San Francisco resultatiivseim oli 19 punkti visanud Charles Minlend, kelle arvele kogunes ka 7 lauapalli. Vaid seitsme mehega mänginud Gonzaga parim oli kaksikduubli teinud Killian Tillie, kes tõi samuti 19 punkti ja võttis 10 lauapalli.

Kohtumine toimus Las Vegase külje all asuval Orleans Arenal.

Lääneranniku konverentsi teises poolfinaalis alistas Matthias Tassita mänginud Saint Mary’s Gaels napilt 51:50 favoriidiks peetud BYU Cougarsi. Sel hooajal meeskonna põhitegijate hulka tõusnud Tass taastub endiselt detsembri lõpus saadud rängast põlvevigastusest.

San Francisco ootab nüüd kutset NCAA tugevuselt teisele turniirile (National Invitation Tournament), kuhu pääsevad 32 paremat finaalturniirilt välja jäänud meeskonda. Turniiritabel pannakse paika Eesti aja järgi esmaspäeva öösel.