fbpx
Close

VIDEO | Kohalikud tänavakorvpallurid andsid MM-pronksile Nõmme mändide all lahingu

Avatar
3×3 Nõmme Quest 2019 finalistid | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval peeti Tallinnas Nõmme mändide all tugevatasemeline 3×3 korvpalliturniir, kus võidu võttis valitsev maailmameistrivõistluste pronksitiim Poolast. Midagi lihtsalt 3×3 korvpallimaailma vägevatele aga ei antud, kui nii poolfinaalis kui finaalis tuli neil võidu eest kõvasti madistada meie oma Eesti poiste vastu.

Kohale tulnud üheksa meeskonda jagati kolmestesse alagruppidesse, kust kaks paremat sai edasi play-off faasi. A ja B alagruppide parimad ehk poolakate Energa 3×3 Gdansk ja leedukate 100 metų said otse poolfinaali.

C-alagrupi edukaim Kvartett (Jaagup Toome, Andreas Märtson, Erik Luts ja Gaspar Bibikov) pidi pidama ka veerandfinaalmängu, kus 21:12 alistati Valdis on toores nimeline tiim. Teises veerandfinaalis võitis Lastkings (Joosep Indremitte, Karl Johan Lips, Ron Arnar Pehka ja Silver Jurno) 21:6 venelaste Cherry Bombi.

Üks tulisemaid mänge kogu turniiril oli poolfinaal Gdanski meeste ehk Poola 3×3 koondise ja Lastkingsi vahel, kus suureskoorilise matši lõpuks säras tablool tänavuse 3×3 MM-i pronksimeeste 21:16 paremus. Teises poolfinaalis sai Kvartett probleemideta 19:10 jagu 100 metų meeskonnast.

Finaal kulges esialgu tasavägiselt, kuid lõpuks sai otsustavaks poolakate parem füüsiline vorm ning Gdansk võitis mängu 20:13 ning sellega kindlustas endale ühtlasi ka pääsu 10. augustil toimuvale Tallinn Openile.

Energa 3×3 Gdansk mängis Nõmmel täpselt samas koosseisus, kui MM-pronksi võites ehk meeskonda kuulusid Michael Hicks, Marcin Sroka, Pawel Pawlowski ja Przemyslaw Zamojski.

FOTOGALERII

scroll to top
Inline
Inline