fbpx
Close

VIDEO | Oma ala superstaar Michael Hicks: 3×3 korvpallis ei tule midagi kergelt

Avatar
-Michael “Money in the bank” Hicks ja Energa 3×3 Gdansk meeskond | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval peeti koduse 3×3 korvpallihooaja viimane turniir enne suve tippsündmust Tallinn Openit, mis leiab aset juba 10. augustil. Laupäeval Tartus napilt turniirivõidust ja ühes sellega ka Tallinn Openi piletist ilma jäänud Poola tiim Energa 3×3 Gdansk tegi kiirelt oma plaanid ümber ning tuli enne kojulendu püüdma turniirivõitu Nõmmele.

Nõmmel koosseisus Michael Hicks, Marcin Sroka, Pawel Pawlowski ja Przemyslaw Zamojski mänginud meeskond käis Poola koondisena ka tänavustel maailmameistrivõistlustel, kus teeniti pronksmedalid. Kolmanda koha mängus alistati seejuures maailma üks parimaid tiime Serbia. Kohtumise kangelaseks kerkis poolakate poolel päritolult ameeriklane Hicks, kes tabas viimastel sekunditel üliolulise kaugviske. MM-i pronksimängu saab vaadata SIIT.

Hicks ei hoidnud ennast tagasi ka Nõmme turniiril, kus pakkus samuti hullumeelseid kaugviskeid ja endale omast emotsionaalset mängu. “Võita on väga hea. Eile (Tartus) kaotasime finaalmängu ning seetõttu oli meie ainuke eesmärk tulla siia turniirile ja võita koht Tallinn Openile. Võit ei tulnud kergelt. 3×3 korvpallis ei tule midagi kergelt. Kõik võivad kõiki igal hetkel võita,” kommenteeris 36-aastane mängumees pärast finaali Korvpall24.ee portaalile.

Kuna poolakatel on nüüd ette näidata 3×3 korvpalli maailmameistrivõistluste pronksmedal, siis Hicksi sõnul tähendab see varasemast suuremat vastutust: “Oleme nüüd teistele võistkondadele tunduvalt suuremaks märklauaks. Meid tahetakse igas mängus mutta tampida, et saaks öelda, et me võitsime maailma paremuselt kolmandat tiimi.”

10. augustil toimuvaks Tallinn Openiks valmistudes on hüüdnime “Money in the bank” kandval Hicksil vaid üks eesmärk: “Läheme sinna võitma!”

Nõmmel finaali jõudnud Kvartett (Jaagup Toome, Andreas Märtson, Erik Luts ja Gaspar Bibikov) andis poolakatele küll lahingu, kuid lõpuni mängus püsida ei suutnud ja pidid leppima 13:20 kaotusega. “Meie tasemest on nende poolt näidatu ikka tunduvalt kõrgem. Nad on füüsiliselt head, pall liigub rünnakul hirmus kiiresti ja kõik mehed on viskajad,” selgitas Luts ning lisas: “Loomulikult on neil ka Hicks, kes paneb lihtsalt hullu ja otsustab oma visetega mänge.”

Kogenud tänavakorvpallur Luts usub, et poolakad lähevad ka järgmisel laupäeval Tallinn Openile peale ühtede favoriitidena. Ka Kvartetil on Eesti kõige kõvema 3×3 turniiri pilet taskus ja plaan on minna tugevaid tiime üllatama. “Alagruppe veel ei tea, aga meie läheme oma parimat andma ja eks siis ole näha.”

“Kodupublikut oli küll palju, aga oleks võinud veel rohkem olla,” naeris samuti aastaid tänavakorvpalli karusellil tiirelnud Toome finaalikaotuse põhjuste kohta vastates ning lisas: “Kui tõsisemalt rääkida, siis meie, kes me koos oleme paar kuud korra nädalas trenni teinud, jääme ilmselgelt neile alla. Poole mängu peal oli kõik veel lahtine, aga lõpuks väsisime ära.”

Toome sõnul on 3×3 korvpall oma olemuselt selline, kus üllatused on kergemad sündima: “Kui nemad oleks jätnud ühe kaugviske tabamata ja meil jällegi oleks üks vise kukkunud, oleks võinud hoopis teistpidi minna. Siin on üllatusfaktor kindlasti suurem kui 5-5 korvpallis, kus pikem mänguaeg.”

Nõmmekana nautis Toome turniiri eriliselt, kuna sai platsile rahulikult koos perega jalutada: “Mida enamat tahta, kui et kodu kõrval saab nii head mängu teha. Aga osavõtjaid oli ainult 9 tiimi. Olgu meil suvel Nõmmel üks turniir, aga seda võiks suuremalt teha.”

Toome sõnul tunneb tema Nõmmel puudust ühest korralikust plastikkattega väliväljakust, kus soovijad saaksid oma korvpallioskuseid lihvida. Seekordne turniir toimus Nõmme turu parklas ning kui Poola meeskonnal poleks olnud Tallinna Openi pileti püüdmisega suur häda käes, siis nemad asfaldile mängima poleks tulnud. Tipptasemel mängitaksegi 3×3 korvpalli spetsiaalsel plastikkattega platsil, milliseid üha enam ka Eestis erinevates kohtades rajatakse.

Kodune 3×3 korvpalli hooaeg saab ülipõneva kulminatsiooni 10. augustil Tallinn Openi turniiriga, kuhu pääsevad läbi suve toimunud eelturniiride võitjad. Tallinn Open toimub sobiva ilmaennustuse korral Snelli staadionil, tõsisema vihmaohu puhul mängitakse aga Sõle spordikeskuses.

scroll to top
Inline
Inline