fbpx
Close

VIDEOLUGU | Uue näoga Rahvaliiga avapäev tõi kokku mitusada korvpallisõpra

-Coop/Mefab - Wildix/Esecom | Foto: Siim Semiskar

Nädalavahetusel alustas uut korvpallihooaega Optibeti Tallinna Rahvaliiga, kui Sõle Spordikeskuses peeti esimesed seitse tulist mängu. Mulluse hooajaga võrreldes uue kuue saanud ning võistkondade arvu 24 peale kasvatanud liiga tahab pakkuda Tallinna harrastuskorvpalluritele hästi korraldatud, mõnusa fiilinguga turniiri läbi kogu hooaja.

“Kindlasti ootame põnevaid mänge, et oleks meeskondadel põnev ja võistkondadel oleks mõnus koos mängida. Ja muidugi tervislikud eluviisid,” kommenteeris Rahvaliiga juht Aivo Ahven.

Kui avapäeva naelaks olnud mängus võttis Online Media võistkond kindla 90:54 võidu A Le Coqi vastu, siis liiga valitsev meister KK Pelgulinn pidi SK Rimi vastu rohkem pingutama – tasuks siiski 84:71 võit ning esimesed positiivsed elamused uuest korvpallihooajast.

“Väga uhke. Kui vaadata kasvõi saali järgi, siis (mul on) esimest korda siin saalis mängida ja tundub, et on mõeldud organisatoorse poole peale. Esimene mulje on väga hea,” kiitis KK Pelgulinna kogemustega ääremängija Erkki Kasenurm.

Pidupäeva puhul olid Tallinna Rahvaliigale oma õnnistust andma tulnud ka Tallinna Spordi- ja Noorsooameti osakonna juhataja Kaili Kukumägi ning Eesti Korvpalliliidu liigade ja võistluste juht Henri Ausmaa. Mõlemad kinnitasid, et oma lõbuks palli mängivad entusiastid on nii Tallinna linnas kui korvpalliliidus väga hinnatud.

“Tänu teile, head mängijad ja treenerid, saavad tööd kohtunikud, vahest ka spordiarstid. Tänu teile saame meie Spordi- ja Noorsooametis rajada ja planeerida uus pallimängusaale,” sõnas Kukumägi oma tervituskõnes. “Harrastades oma lemmikspordiala, olete te suureks eeskujuks oma lähedastele ja meile kõigile.”

“Harrastuskorvpallurid on meie jaoks üks põhilisi tugisambaid. Nemad on kõige suuremad korvpallifännid, nad on korvpalli toetajad ja tihtipeale just nende võsukesed satuvad korvpalli mängima. Sealt tulevad meile uued koondislased, seega on see väga tähtis meie jaoks,” kinnitas Ausmaa.

Ise omal ajal ka meistriliigatasemel korvpalli mänginud Ausmaa soovis harrastuskorvpalluritele hooajaks kaasa anda ka omapoolse sõnumi: “Eelkõige soovin ma neile, et nad püsiksid kogu hooaja terved ja tunneksid rõõmu igast mängust.”

Tallinna Rahvaliigas jätkuvad mängud Sõle Spordikeskuses juba järgmisel nädalavahetusel. Tulemused ja kalender on leitavad SIIT.

scroll to top