Hugo Erkmaa 10 punkti ei päästnud Napolit napist lisaajakaotusest

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalias Serie B liigahooajaks valmistuvad Hugo Erkmaa ja Napoli Basket võtsid laupäeval mõõtu San Savero meeskonnaga ja pärast tasavägiselt kulgenud mängu jäädi vastasele alla lisaajal skooriga 84:87.

Esimene veerand kulges väga võrdselt ning kohalike korvpallisõprade rõõmuks pakkusid veerandi lõpus tagamängijad Tommaso Milani (190 cm) ja Erkmaa (194 cm) koostöös ilusa alley-oop rünnaku, viies Napoli ette 19:18. Teisel veerandil spurtis San Savero 10:0 minema, kuid Napoli vastas sellele omakorda 16:3 spurdiga ning mäng oli jälle pingeline ja poolaeg lõppes seisuga 35:31 Napolile.

Teisel poolajal jätkus punkt-punkti heitlus, kus Napolit vedasid Riccardo Malagoli ja Francesco Guarino ning San Savero meeskonda tagameeste Nicolas Manuel Stanic-Antonio Ruggiero tandem. Kolmas veerand lõppes vastaste juhtimisel 49:52 ja neljanda algul domineeris samuti San Savero. Seejärel põrutas Malagoli kaks kolmest, ühe lisas veel Nemanja Dincic ning mäng jõudis lisaajale. Seal oli stsenaarium sarnane neljanda veerandi omale, kuid seekord Erkmaa ning Napoli ponnistustest ei piisanud ja mäng kaotati 84:87.

Napolit vedasid ennekõike hea käega korvialused mehed. Parim oli keskmängija Malagoli (211 cm) 27 punktiga ja serblasest äär Dincic 15 silmaga. Tagameestest pakkusid tuge Guarino 13 ja meie mees Hugo Erkmaa tubli 10 punktiga.

San Savero parimad olid Ruggiero 26 ja Stanic 17 silmaga.

Napoli kodulehekülje andmetel oli peatreener Gianluca Lulli rahul oma meeskonna üldise panusega, kus skoori tegid paljud ning eriti tõi ta esile meeste tugevat vaimu: “Me ei astunud ühtegi sammu tagasi, ega andnud alla meeskonnale, kes on tehniliselt ja füüsiliselt üks parimaid kogu Serie B-s.”

Napoli hooaeg algab juba õige pea 6. oktoobril võõrsilmatšiga Roma Luissi vastu.