fbpx
Close

VIDEO | Väike-Maarja 3×3 turniir: võitmiseks peab alistama meistriliiga mehed või külalised kaugemalt

Avatar

Pärast korvpallihooaja lõppu on mängijate jaoks peamiseks väljundiks lisaks individuaalsele trennile 3×3 formaat ehk tänavakorvpall, milles eestlased räägivad kaasa nii EM-, MM- kui ka olümpiakonkurentsis. Juba 29. juunil mängitakse rahakate auhindade ja finaaletapi pääsme nimel Väike-Maarja spordihoones, kus kohalikud ettevõtjad ja fännid on õla alla pannud.

“Kuna etapp on jaanipäevale väga lähedal, siis ei saa me ilmaga riskida ja korraldame turniiri siseruumides. Väike-Maarjas on tegelikult alles ehitamisel või rekonstrueerimisel väga head väliväljakud ja järgmise aasta turniir tuleb kindlasti õues ning see paneb tänavakorvpallirahval veel rohkem silma särama,” rääkis ürituse peakorraldaja Thomas Tammus. Kõnealustelt väljakutelt on oma sportlaskarjääri alustanud sellised nimed nagu Priit Lokutšievski, Sven Pugonen, Kristo Saage, Sten Saaremäel ja Ander Talu. Nendest viimane osaleb ka turniiril.

Iga etapi võtja pääseb finaalturniirile ja hulga meeskondi on ennast juba 10. augustil Tallinnas Vabaduse väljakult peetavale finaaletapile kvalifitseerunud ning huvi ei ole kaugeltki kodumaine, vaid kaasa on mänginud nii Soome, Läti kui ka Leedu meeskonnad. Samuti tähelepanu Väike-Maarja etapi vastu väljaspool kodumaad on suur ning seepärast tasuks ennast varakult kirja panna, et tagada koht turniirile, kus esikohale on lisaks välja pandud vähemalt 500 eurone auhinnaraha. Kui videos korvi lammutav esiliiga tšempion Ander Talu plaanib vaheaastat Austraalias, siis meistriliiga mees Oliver Metsalu tahab koguda head vormi algavaks hooajaks ning Väike-Maarja turniiril ei anna mees kellelegi sõnaõigust.

Üritusele on õla alla pannud omavalitsus kui ka kohalikud ettevõtjad: Viru Seeme OÜ, Reinpaul OÜ, BGM Ehitus OÜ, OÜ Joosand, Simuna Ivax OÜ, Aksel VA OÜ, Antaares AS, Woodspaintball, Ergo Eesmäe ja Ilves Transport OÜ.

scroll to top
Inline
Inline