Vigadega kimpus olnud Veideman viskas kaotusmängus kahekohalise punktisumma

-Rain Veideman | Foto: Sylvia Funk/Rostock Seawolves

Eesti koondise tagamängija Rain Veidemani koduklubi Rostocki Seawolves sai Saksamaa esiliigas valusa kaotuse, kui võõral väljakul jäädi 75:78 alla Heidelbergi MLP Academicsile.

Rostock kaotas avaveerandi 17:20 ja poolaja 32:46. Kolmandal veerandil algas külaliste tagasitulek. Otsustava veerandi alguseks vähendas Rostock vahe kuuepunktiliseks 54:60 ning üks minut ja 49 sekundit enne lõppu pääseti korraks ka juhtima 72:71. Kohtumise lõpp kuulus siiski Heidelbergile.

Algviisikus alustanud Veideman sai mänguaega 14 minutit, enne kui kolm ja pool minutit enne kolmanda veerandaja lõppu viie veaga välja langes. Eestlane viskas 11 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/4, vabavisked 4/4), hankis kaks lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja kaotas korra ka palli.

Üleplatsimeheks kerkis Veidemani meeskonnakaaslane Till Gloger, kes viskas 21 punkti. Vigastuse tõttu ei teinud Rostocki poolel endiselt kaasa meeskonna tähtmängija Behnam Yakhchali. Heidelbergi resultatiivseim oli 20 punkti visanud Shy Ely.

Rostockile oli see 12 võidu kõrval kuuendaks kaotuseks. Liigatabelis on nii Rostockil kui ka Jenal kirjas 24 punkti, kuid Veidemani tööandjal on kolm mängu enam peetud. Nelja kaotuse kõrvale 11. võidu saanud Heidelberg hoiab 22 punktiga kolmandat kohta.