fbpx
Close

Viimati aastaid tagasi Tartu eest mänginud Tamm pääses väljakule Ukraina kõrgliigas

Avatar
-Ivo Van Tamm (taamal #8) ja Kiiev Basket fänne tänamas | Foto: БК “Київ-Баскет” Facebook

Ukraina korvpalli kõrgliigas alustas lätlase Ainars Bagatskise juhendatav Kiiev Basket neljapäeval hooaega võidukalt, kui kodusaalis mängiti 74:54 üle Odessa tiim. Kiievi eest oli üles antud ja käis 21 sekundiks väljakul ka 24-aastane ja 203 cm pikkune ääremängija Ivo Van Tamm.

Artem Kovalov viskas ühtlaselt skoori teinud võitjate edukaimana 13 punkti ja hankis 7 lauapalli, Brandon Young tõi 10 silma, 6 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu ning Michael Jacobson ja Bruce Massey viskasid kumbki 9 silma. Eestlase ainsaks statistiliseks näitajaks selles kohtumises jäi üks isiklik viga. Kaotajatest oli edukaim 15 punkti ja 7 korvisöötu kirja saanud Juri Kondrakov.

Ivo Van Tamm mängis viimati kõrgliigatasemel 2016/17 hooajal Tartu Ülikooli särgis. Seejärel mitu rasket vigastust üle elanud ääremängija liitus märtsis vahetult enne koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukorda Tallinna Kalev/TLÜ-ga, kuid hooaja enneaegse lõppemise tõttu võimalust platsile naasta ei tekkinudki.

Kiiev Basket kohtub järgmises voorus taas kodusaalis Južnõi Himikuga, kes esimeses voorus sai 80:64 jagu Ternopil-TNEU-st.

scroll to top
Inline
Inline