fbpx
Close

Viimsi 3×3 korvpalli etapil võib väljakule joosta ka Maik-Kalev Kotsar

Avatar
-3×3 korvpall | Foto: Siim Semiskar

20. mail algab 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste sari traditsioonilise Viimsi 3×3 siseturniiriga. Avaetapp pakub rohkem põnevustkui varasemalt, kuna sellel selguvad ka sügis-kevad perioodil toimunud 3×3 saalikorvpalli Eesti meistrid ning tegemist on ainsa korraga, kui Eestis saab mängimas näha juunikuus FIBA 3×3 maailmameistrivõistlustele sõitvat Eesti 3×3 koondist.

“Ma ei mäleta, et kunagi varem oleks Eesti meeste arvestuses nii tõsine konkurents olnud,” hindas 3×3 Viimsi Open 2018 turniiri Eesti korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel. “Mängima tulevad mitmed tuntud 3×3 mängijad Kiur Akenpärg, Renato Lindmets, Erik Luts, Heigo Erm, Mario Paiste, Illimar Pilk, Kristjan Evart, Mario Polusk, Egert Haller ja mitmed teised. Kõikidel on eesmärk võita Siim Raudla poolt kokku pandud Eesti 3×3 MM-i koondist, kelle kohta on hetkel vaid teada, et selle üks liige on Maik-Kalev Kotsar.”

Meeste arvestuses on võistkonnad jagatud kolme alagruppi, kus A-alagrupis mängivad 3×3 saalikorvpalli parimad ning mille võitja on ka 3×3 saalikorvpalli Eesti meister, B-alagrupis mängib Eesti 3×3 koondis teiste eliit sarja meestega ning C-alagrupis pakuvad tugevatele konkurentsi harrastajate võistkonnad.

Sarja võitja pääseb 11. augustil Tallinnas, Vabaduse väljakul toimuvale finaalturniirile. Võistluste peakorraldaja, KK Viimsi juht Tanel Einaste ootab kõiki spordisõpru 20. mail Viimsi kooli spordisaali võistlustele kaasa elama. “Ma isegi ei mäleta, millal Maik-Kalev Kotsar viimati Viimsis korvpalli mängis,” lisas Einaste.

Võistluste pealtvaatamine on kõigile tasuta. Kui meeste arvestuses on Viimsi 3×3 turniirile registreerimine lõppenud, siis U18 noormeeste ja neidude, 35+ seeniorite, naiste ja U13 sarja poiste registreerimine FIBA 3×3 lehel alles algas.

scroll to top
Inline
Inline