fbpx
Close

Vimm eurooplaste vastu? Läbi aegade üks parimaid mängijaid ei pääse ka tänavu kuulsuste halli

-Toni Kukoc | Foto: AP/Scanpix

-Toni Kukoc | Foto: AP/Scanpix

Kolm järjestikust NBA meistritiitlit Chicago Bullsiga, kaks olümpiahõbedat, maailmameistritiitel ja MM-i pronks, kaks Euroopa meistritiitlit ja kaks pronksi. Paljude arvates on ta üks parimad Euroopa korvpallureid läbi aegade, kes suutis edukalt mängida kõikidel positsioonidel.

Vaatamata kõigile tiitlitele ja tunnustustele ei ole Toni Kukoč siiani kuulsuste halli liige. Kuigi Kukoč kuulus kolmandat aastat järjest nominentide hulka, ei valitud Horvaatia ja Jugoslaavia koondist esindanud legendaarset mängumeest ka sel aastal Naismithi kuulsuste halli. Teatavasti oli tänavune aastakäik erakordselt tugev.

„Ütlen ausalt, et minu jaoks on palju olulisem, et sain mängida koos Michael Jordaniga ja NBA tiitleid võita,“ kommenteeris 51-aastane Kukoč Horvaatia veebilehele tportal. „Ma ei saa kuidagi enda valituks osutumist mõjutada. Tahaksin väga teada, kes on need inimesed, kes seda otsustavad. Ma tõesti ei tea, kas ma kunagi kuulsuste halli pääsen. Kas ma tahaksin? Loomulikult! Aasta on taas möödunud, kuid jälle jäin välja,“ lisas 211 cm pikkune horvaat.

Kuigi korvpalli looja James Naismithi nimelisse kuulsuste halli on valitud juba ligi 200 endist mängijat, on seni nende sekka pääsenud vaid üheksa eurooplast: Nikos Galis (Kreeka), Sergei Belov (Venemaa), Arvydas Sabonis ja Šarūnas Marčiulionis (Leedu), Dražen Dalipagić ja Vlade Divac (Serbia) ning Krešimir Ćosić, Dražen Petrović ja Dino Radja (Horvaatia).

scroll to top