fbpx
Close

Pehka siirdub juhuse tahtel täisstipendiumiga USA ülikooli!

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallurite arv ookeani taga USA ülikoolides suureneb uuel hooajal veelgi, kui mullu Eesti meistriliiga hõbemedaliga lõpetanud Tallinna Kalev/TLÜ tagamees Ron Arnar Pehka hakkab esindama NAIA* teises divisjonis pallivat Trinity International University meeskonda.

“Ma eelmisel suvel üritasin väga tõsiselt USA-sse pääseda, aga ei õnnestunud. Mu videod jäid sinna ringlema ning Trinity kooli peatreener, kunagi Eestiski mänginud Todd Abernethy (esindas aastatel 2009-11 Tartu Ülikool/Rocki – toim.), nägi neid hooaja sees. Talle meeldis, mis ta nägi ja tahtis mind sinna ülikooli,” meenutas 20-aastane ja 188 cm pikkune mängujuht otsustavaid sündmusi Korvpall24.ee portaalile.

Praeguseks hetkeks on Abernethy liikunud järgmiste väljakutsete suunas ning Trinity International University korvpallimeeskonda juhendab mees nimega Greg Miller. “Loomulikult oli oluline roll ka agent Reed Nopponenil, kes saatis mu videoid õigetesse kohtadesse,” lisas Pehka.

Kui üle-eelmisel hooajal G4S Noorteliiga tiimis oli Pehka noortemeeskonna kindel liider ja kogus kõrgliigas keskmiselt 28,7 minutiga 14,9 punkti, 3,8 resultatiivset söötu, 2,6 lauapalli ja 1,5 vaheltlõiget, siis mullu Tallinna Kalev/TLÜ-s oli tema mänguaeg kõikuv ja numbrid oluliselt kehvemad. Eesti-Läti liigas tõi ta keskmiselt 14,7 minutiga 4,4 punkti, 1,3 lauapalli ja ühe korvisöödu mängus.

“Eks elu on naljakas. Kui midagi väga-väga tahad, siis sa seda ei saa, aga kui oled juba käega löönud, siis tulevad võimalused ise ette. Hooaeg käis mul tõesti üles-alla, aga see ei tähenda, et kõik uksed kinni läheksid. Ühe hooaja põhjal ei tehta neid otsuseid,” rõõmustas noormees.

Trinity International University pakkus meie mehele täisstipendiumi ning seega saab Pehka nüüd rahulikult neli aastat keskenduda samaaegselt ülikoolihariduse saamisele ja korvpallile. Enda sõnul pole ta lõplikult veel oma eriala otsustanud, kuid valikus on erinevad ärisuunad.

“Ütlen ausalt, et sealsest mängutasemest ma väga veel midagi ei tea. Olen paari nende videot näinud, mängitakse ikka korvpalli,” muigas Pehka ja lisas: “Kuigi see on teine divisjon, siis usutavasti on USA-s ka see küllalt kõva tasemega. Eriti kui arvestada, et Tallinna Kalevi tänavune põhiskoorija Ronald McGhee oli suisa kolmanda divisjoni ülikoolist.”

“Minusuguse mängija USA ülikooli saamine on tegelikult paras kunsttükk. Tagamängijaid on nii palju ja konkurents on meeletult suur. Vahet pole, kas teed häid numbreid või mitte. Aga mul vedas, sõna otseses mõttes. Ülikoolil on vaja tagamängijat, aga sellist rahulikumat, kes ei paneks igas olukorras pea ees korvile. Teises divisjonis väga palju stipendiume ei jagata ning see on üsna erandlik, et nii läks,” oli Pehka väga rahul.

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Haridust väärtustava noormehe sõnul sobib talle ideaalselt võimalus korraga nii korvpallile keskenduda kui ka ülikoolikraad saada. “Profikorvpalluri elu on väga hea, aga ühel hetkel juhtub üks vale liigutus ja karjääriga võib olla väga pahasti. Kui sa oled Luka Doncic, siis muidugi lähed profiks, aga minusugusel mehel on kasulik kõrvalt õppida.”

Pehka peab Chicagos asuvas ülikoolis kohal olema 15. augustil, et meeskonnakaaslastega esmakordselt kohtuda ning hooajaks ettevalmistust alustada. Seni on eestlane suhelnud tiimi abitreeneritega, kellest üks on lätlane Rudolfs Rozitis. Riia Baronsi päevil Abernethy meeskonnakaaslaseks olnud Rozitis on varem juhendanud ka Läti klubi BK Jekabpilsi.

“Eks Läti treener oli ilmselt abiks, et minusugune mees Eestist üldse USA-sse satuks. Kui ameeriklased käivad Euroopas ringi, siis olgem ausad, Eesti ei ole esimene koht, kuhu vaadatakse. Kuna seal ülikoolis kaks tagameest just lõpetasid, siis ma peaks nende sõnul haarama põhitagamängija rolli. Aga kunagi ei saa lubadusi sõna-sõnalt võtta. Sõidan kohale ja eks näis, kuidas hakkab minema,” ei soovi Pehka oma ülesannete ja rolli kohta veel spekuleerida.

Suurepärane võimalus muutis Pehka plaane ka suveks ning noormehel on kavas esialgu plaanitust rohkem rõhku panna treeningule, et ookeani taha lennata heas konditsioonis. “Ükskõik, mis valdkonnas uude kohta minnes on motivatsioon ennast heast küljest näidata. Ma oleks nii või naa suvel trenni teinud, aga nüüd tahan rohkem teha, et USA-sse jõudes ei tuleks mingit šokki,” sõnas mängumees lõpetuseks.

* NAIA näol on tegemist korvpalli looja James Naismithi poolt ellu kutsutud eraldi liigaga väikeste ülikoolide jaoks, kus praegusel hetkel mängitakse korvpalli kahes divisjonis, kuid hooajal 2020/21 liigutatakse divisjonid taas kokku nagu see oli enne aastat 1992.

scroll to top