Korvpallipodcastis “Möödavise” käis kolmapäeval külas BC Kalev/Cramo ja Eesti koondise tagamees Sten Sokk, kellega rääkisime ka tema senistest välismaakogemustest. Kohalikus liigas juba 2005. aastal ehk 16-aastaselt kõrgliigadebüüdi teinud tagamees siirdus esmakordselt piiri taha hooajaks 2012/13, kui esindas Gruusias Tbilisi Olimpi värve.
“Huvitavad paigad on need kõik olnud,” muigas Sokk ja lisas, et kindlasti on tal nendest aastatest rääkida ka põnevaid jutte, mida avalikult jagada ei kannata. “Kui karjäärile tagasi mõtlen, siis Gruusia polnud minu poolt kõige mõistlikum käik. Meil oli seal play-offiga kokku umbes 30 mängu. Aga kui sa oled 22-23-aastane ja eelmine hooaeg on juba olnud enam-vähem, siis… Mängimine ei ole kõik, aga see on tähtis!”
Tagamehe numbrid Gruusias olid tollel hooajal täpselt 30 kohtumisega keskmiselt 25,2 minutit, 9,9 punkti, 5,2 korvisöötu ja 2,7 lauapalli.
Samas sõnas Sokk, et just Gruusias õnnestus tal tänu hõredale mängugraafikule treenida ennast heasse füüsilisse vormi. “Samas, mängupraktika (puudumine) jättis mingi jälje sisse.”
Järgmisel hooajal ehk 2013/14 mängis Sokk Rumeenia klubis Craiova Universitate. Rumeenia jääb veidi hinge peale, kuna tol aastal oli mul võimalus ka Kreeka A2 liigasse AEK-sse minna. Nad just siis tahtsid üles tõusta. Ma ei tea, mis minu peas toimus, aga valisin Rumeenia otsa. Ilmselt Reinar Hallik suutis mind ära rääkida.”
Rumeenias tegi Sokk kaasa 29 mängu ning kogus keskmiselt 23,7 minutit, 5,8 punkti, 3,9 resultatiivset söötu ja 2,1 lauapalli.
2015. aastal tegi Sokk tutvust Venemaa Superliiga tasemega, kui pallis Moskva Dünamo ridades ning eelmisel hooajal aitas lõpuks ikkagi Kreeka esiliigasse siirdudes sealse Thessaloniki Iraklise võiduni ja kõrgliigasse. Küsimuse peale, kas Kreekast on tänaseks kogu palk käes, vastas mängumees muiates: “Seal jääb alati midagi üles. Sellega tuleb arvestada, kui lähed. Minu jaoks oli see hea aasta, kus sain pikalt sees olnud vigastused välja ravida.”
Soku statistika Kreeka esiliigas oli 31 mänguga keskmiselt 23,5 minutit, 7,7 punkti, 4,5 resultatiivset söötu ja 1,9 lauapalli.
Ühe huvitava aspektina tõi Sten Sokk välja ka selle, et tema vanem vend Tanel, kes senise karjääri jooksul välismaale mängima pole läinud ning tõenäoliselt seda enam kunagi ei teegi, oli ühel hetkel mitmete tippklubide radaril.
“Kuigi tal on ka pikkust umbes 185 cm, siis kõrvalt seda väga ei näe, aga tal on väga pikad käed. Noorena oli Tanel päris atleetlik – tal oli põrget ja kiirust palju. Ega ta niisama polnud Bambergi ja Ventspilsi huviorbiidis,” avaldas Sten. “Miks ta ei läinud, see pole minu asi kommenteerida, aga Tanelil on olnud palju rohkem potentsiaali, et tänapäeva korvpallis läbi lüüa.”
Kuula “Möödaviske” viimast saadet (Soku välismaa seiklustest alustatakse juttu 35.00 peal):