Eesti 3×3 naiskond kaotas otsustavas mängus Ungarile ning EM-finaalturniirile ei pääse

-Eesti 3x3 korvpalli naiskond | Foto: Siim Semiskar

-Eesti 3×3 korvpalli naiskond | Foto: Siim Semiskar

Eesti 3×3 naiskond pidi Rumeenias, Constantas toimuval EM-valikturniiril tunnistama veerandfinaalis Ungari 15:12 paremust ning jäi EM-finaalturniirilt eemale.

Naiste rahvuskoondis koosseisus Merike Anderson, Marie Anette Sepp, Kadri-Ann Lass ja Jane Svilberg alustas EM-valikturniiri kahe võiduga algrupifaasis. Esmalt alistati Kosovo 21:8 ning seejärel Valgevene 15:12, kirjutab Basket.ee.

Otsustavas veerandfinaalmängus läks Eesti naiskond vastamisi Ungariga. Kuus minutit jäi mängida kui seis oli viigis 7:7. Seejärel õnnestus paremini Eesti, kes läks 9:7 ette, kuid ungarlannad viigistasid seisu. Mängida jäi 3:45. Vastastikku vahetati korve ja seis oli 10:10, kui Svilberg tabas kaugviske ja viis Eesti 12:10 ette. Ungari tegi 3:0 spurdi ja läks omakorda 13:12 ette. Eesti ei suutnud rünnakul loogilisi lahendusi leida ja kaotas kohtumise 12:15.

Turniiri koduleht

3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniir toimub 10.-12. septembrini Pariisis.