Märt Rosenthal viskas 21 punkti, kuid EM jätkus Eesti U20 jaoks kaotusega

Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 korvpallikoondis pidi Bulgaarias Sofias toimuvatel B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste kohamängudes 9.-16. võtma vastu 53:66 kaotuse Valgevene koondiselt.

Avaveerandi kaotas Eesti 13:22, aga poolajaks suudeti kaotusseis vähendada kuuele punktile. Kolmas veerandaeg kulges tasavägiselt ja jäi lõpuks 15:15 viiki. Otsustaval viimasel neljandikul oli taas parem Valgevene 15:8 ja nii teeniti kokkuvõttes 13-punktiline võit.

Märt Rosenthal oli Eesti parim 21 punktiga. Tormi Niits lisas 10 silma ja sai ühtlasi koguni 17 lauapalli kätte. Uladzislau Mikulski tõi Valgevene parimana 16 punkti.

Teistes 9.-16. kohamängudes alistas Makedoonia 77:69 Albaania, Ungari oli 65:54 üle Gruusiast ning Portugal teenis 65:51 võidu Hollandi üle.

Veerandfinaalist sammus nelja hulka Sloveenia, kes oli 64:52 üle Belgiast. Venemaa oli 78:71 parem Soomest ning Läti teenis 77:57 võidu Bulgaaria üle. Viimasena pääses poolfinaali Poola, kui 91:70 alistati Tšehhi.