fbpx
Close

Andekas 18-aastane eestlasest tsenter liigub Itaalia tippklubi noortesüsteemist Serie B-sse

Avatar
-Mait Peterson | Foto: Siim Semiskar

Eesti noortekoondiste keskmängija Mait Peterson jätkab uuel hooajal oma karjääri Itaalias, kui liitus tugevuselt kolmanda liiga ehk Serie B tiimiga Agrigento Fortitudo.

18-aastane ja 206 cm pikkune Saku KK kasvandik Peterson kuulus viimased aastad kuulsa Itaalia tippklubi Bologna Virtuse noortesüsteemi ning pallis sealsetes noortetiimides.

Eelmisel suvel tegi Peterson Eesti U18 koondise särgis kaasa B-divisjoni EM-turniiri, kus kaheksa kohtumisega sai kirja keskmiselt 21,5 minutit, 8,3 punkti, 6,4 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu.

Agrigento näol on tegemist Sitsiilia edelaosas asuva linnaga, kus tänapäeval elab veidi vähem kui 60 000 elanikku ehk tegemist on umbes Narva suuruse linnaga. Agrigento asutamisajaks peetakse aastat 580 eKr ning see oli Magna Graecia ehk Suur-Kreeka üks olulisemaid linnu, kus tippajal elas kuni 800 000 inimest.

Linna korvpalliklubi loodi aastal 1969 ning on pallinud läbi aastate erinevatel madalamatel liigatasemetel, peamiselt Serie B-s ja Serie C-s. Mullu Serie A2 tabelis lääneregioonis koroonapausi ajal lausa teisel kohal paiknenud Agrigento otsustas uuel hooajal osaleda taas aste madalamal tasemel.

Klubi spordidirektor Cristian Mayer oli kodulehele antud kommentaarides eestlase liitumise üle väga õnnelik ning pidas Petersoni väga huvitavaks palluriks.

“Mait on mängija, kellel olen juba mõnda aega silma peal hoidnud. Ta on huvitava profiiliga. Tema on üks meie mängijatest, kes on osa meie tulevikuprojektist. Noored talendid, kellest saavad tõsised mängumehed. Minu eesmärk on teha Petersonist korralik “number neli”. See pole tähtis mitte ainult Agrigento tiimi jaoks, vaid kogu Itaalia korvpalli jaoks.”

Agrigento uue hooaja koosseisu kogenumad pallurid on 34-aastane Itaalia ja Argentina passiga äär Albano Chiarastella, 31-aastane itaallasest tagamees Andreas Saccaggi ja 31-aastane itaallasest suur äär/tsenter Paolo Rotondo.

“E’ un giocatore molto interessante”.

Cristian Mayer

Posted by Fortitudo Agrigento on Kolmapäev, 19. august 2020

scroll to top
Inline
Inline