Arnold Mitt tegi Itaalias oma tänavuse hooaja ülekaalukalt parima mängu

-Arnold Mitt | Foto: Rossella Virtus Civitanova Marche Facebook

Itaalia tugevuselt kolmandas liigas ehk Serie B-s tegi oma tänavuse hooaja parima mängu 20-aastane ja 207 cm pikkune eestlasest keskmängija Arnold Mitt, kes küll oma kodumeeskonda Rossella Virtust võidule viia ei suutnud – Chieti Europa Ovinilt saadi 62:66 (15:13, 16:22, 12:13, 19:18) kaotus.

Esimene poolaeg kulges tasavägiselt ning kumbki meeskond ei suutnud otsustavalt eest ära rebida (seis kodumeeskonna poolt vaadatuna 35:31).

Väljakuperemehed tulid peale poolajapausi riietusruumist välja agressiivsemalt ning kolmanda veerandi keskpaigas leidis Rossella ennast juba 33:46 kaotusseisust. Veerandaja teine pool kuulus siiski Rossellale ning viimasele perioodile mindi Rossella poolt vaadatuna vastu seisult 43:48. Kaks minutit enne lõppu oli juba külalismeeskond haaranud liidriohjad, kuid Chieti viskas seejärel kuus vastuseta jäänud punkti ning vormistas 66:62 võidu.

Korvpallis legendaarseks saanud särginumbri 23 all mängiv Mitt teenis mänguaega tänavuse hooaja kõrgeimad 19 minutit ning tõi selle ajaga samuti hooaja parimad 10 punkti (kahesed 5/6, kolmesed 0/1), 6 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike ning ühe pallikaotuse.

Attilo Pierini viskas Rossella Virtuse parimana 21 punkti ja hankis 8 lauapalli, võitjate kasuks kogus Edoardo Di Emidio samuti 21 silma.

Rossella Virtus (9-8) on C-grupi liigatabelis 7. kohal, nende seekordne vastane on 12 võidu ja 6 kaotusega koha võrra kõrgemal.

D-grupis viskas Hugo Erkmaa kodumeeskond Napoli Basket tänavusel hooajal esmakordselt 100 punkti täis ja sai suurima võidu, kui koguni 106:58 purustati tabeli punane latern Battipaglia Treofan.

Eestlasest tagamees viibis platsil 18 minutit ning viskas selle ajaga 4 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/1), jagas 3 resultatiivset söötu, tegi 3 vaheltlõiget, kaotas 4 korda palli ja tegi 3 isiklikku viga.

Napoli Basket (10-8) on liigatabelis 8. kohal, kuid sealt on lihtsam madalamale langeda kui tõusta, kuna eespool on järgmised tiimid kahe võidu kaugusel.