Audentes alistas turniiritabeli viimase, G4S Noorteliiga lõpetas esimese ringi kaotusega

-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval peeti Audentese spordikeskuses kaks naiste Eesti-Läti Ühisliiga kohtumist, kus Audentese Spordiklubi alistas turniiritabeli viimase BK Salduse ja G4S Noorteliiga jäi lisaajal alla Liepajas Papirs/LSSS naiskonnale.

Audentese Spordiklubi – BK Saldus 74:56 (16:11, 20:9, 15:16, 23:20)

Jane Svilbergi toodud punktidest juhtima läinud Audentese Spordiklubi alustas kohtumist hästi ja avaveerand võideti 16:11. Teisel perioodil tegid eestlannad 28:18 seisult 8:0 spurdi ja avapoolaja lõpuks näitas tabloo Audentese 36:20 eduseisu. Teine poolaeg kulges tasavägisemalt, kuid lätlannad ei suutnud enam kaotusseisust välja tulla ja Audentese naiskond teenis viie kaotuse kõrvale hooaja neljanda võidu.

G4S Noorteliiga – Liepajas Papirs/LSSS 67:69 (9:14, 24:14, 15:11, 12:21, 7:9)

Mängu esimesed 6 minutit möödusid punkt-punkti heitluses, kuid avaveerandi teises pooles läksid külalised valgevenelanna Marina Ivaštšanka kaheste toel kohtumist juhtima. Teisel veerandil tulid eestlannad mängu tagasi ja poolajale siirduti 33:28 eduseisult. Kolmanda perioodi lõpuks kasvas vahe 9-punktiliseks, kuid Liepaja tuli tugeva viimase veerandaja toel mängu tagasi ja viis kohtumise lisaajale. Järgmise viie minuti jooksul viskasid eestlannad 7 punkti vastaste 9 vastu ja pidid esimese ringi viimases mängus leppima kaotusega. G4S Noorteliiga kogus Eesti-Läti ühisliigas kaks võitu ja kaheksa kaotust.

G4S Noorteliiga resultatiivseim oli Janne Pulk, kes viskas 23 punkti, võttis 7 lauapalli ning jagas 2 korvisöötu. Tatjana Drozdova lisas 17 ja Helena Stina Svilberg 9 silma. Anete Elisabeth Adler sai kaotusmängus kirja 8 punkti, 10 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Liepaja poolelt viskas Marina Ivaštšanka kohtumise parimana 26 punkti.