fbpx
Close

Barcelonaga liitunud Nick Calathes: vihkasin Jasikeviciust, sest ta karjus mu peale nii palju

-Nick Calathes | Foto: EPA/Scanpix

-Nick Calathes | Foto: EPA/Scanpix

Hispaania tippklubi Barcelona tutvustas reedel mängujuhi kohale asuvat Nick Calathest, kellele oli huvitav meenutus tiimi värske peatreeneri Šarunas Jasikeviciuse kohta. Nimelt kümmekond aastat tagasi oli aeg, kui 198 cm pikkune ameeriklane ei sallinud legendaarset leedulast silmaotsaski.

Aastatel 2009-10 koos Jasikeviciusega Kreeka suurklubis Ateena Panathinaikoses pallinud Calathes ei suutnud noore mängumehena kogenud leedulase emotsionaalsel moel edasi antud õpetussõnu omaks võtta.

“Esimest korda Panathinaikoses mängides tutvusin Jasikeviciuse kui mängijaga. Vihkasin teda, sest ta karjus mu peale nii palju. Olin vaid 20-aastane ja ei saanud aru, et ta soovis mind aidata ja muuta paremaks mängijaks. Hiljem ma taipasin seda ning me saime väga lähedasteks,” meenutas Calathes väljaande AS vahendusel.

31-aastane Kreeka passiga ameeriklane lisas: “Tõsi on, et Jasikevicius on hetkel üks paremaid korvpallitreenereid ja olen kindel, et ta toob Barcelonasse uued mõttemallid. Mängujuhi jaoks on väga kerge pallida koos Mirotici, Daviesi ja Higginsi suguste mängijatega ja veel enam sellise juhendaja käe all nagu on Jasikevicius.”

Calathes nõustus, et tema jaoks uude riiki mängima minek toob kaasa mõningaid väljakutseid, kuid mehe enda sõnul suudab ta kindlasti tiimi ilma probleemideta sisse sulanduda. “Pole kahtlustki, et Barcelona on mu karjääris üks suuremaid väljakutseid. Olen mänginud pikalt peamiselt Kreekas ning uues riigis mängima asumine on samuti keeruline. Vaadates aga meie koosseisu ja teades, kes on peatreeneriks, usun, et sulandun kiirelt ja kõik saab minu jaoks olema piisavalt kerge.”

2011. aasta Euroliiga tšempion Calathes on lisaks Panathinaikosele, kus ta pallis aastatel 2009-12 ja 2015-20, esindanud ka venelaste Krasnodari Lokomotiv Kubani (2012-13) ja NBA tiimi Memphis Grizzliest (2013-15).

scroll to top