fbpx
Close

BC Connection lubab Tallinna Rahvaliiga play-offis tabeli lõpuosast tugevamaid kollitama hakata

-BC Connection | Foto: Siim Semiskar

-BC Connection | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliiga II divisjonis oli läinud nädalavahetusel üheks üllatustulemuseks BC Connectioni 73:57 võit Coop/Mefabi meeskonna üle, kes neist liigatabelis asub mitu kohta kõrgemal. Kuigi võitjatiim pallis ilma oma juhendaja Howard Frierita, suudeti ühiselt vastu võtta murrangulised taktikalised otsused ning mäng kaotatud avapoolajast hoolimata võidusadamasse tüürida.

Alustasime Korvpall24.ee portaalile tehtavat intervjuud BC Connectioni särgis vastast kahe kaugviske ja kokku 8 punktiga nõelanud Rainari Argeliga loomulikult küsimusega “mis tunne on?”. “Oi kui legendaarne küsimus (naerdes). Kahju, et ETV kaameraid pole. Aga jah, hea võit, kõik mehed pingutasid. Tulime ühe kindla plaaniga, aga see plaan läks juba alguses vett vedama ja tegime mängu jooksul veidi ümber. Kokkuvõttes meeskondlik võit!” tuli Argelilt vastuseks.

Teada on, et BC Connectioni treeneriks on tavaliselt legendaarne Howard Frier. Küsisime naljaga pooleks, kas selle võidu valguses võib Frieri teenetest nüüd loobuda, sest meeskond saab isekeskis paremini hakkama. Argeli poolt tuli kindel ei: “Ei ole, ei ole. Tegelikult on meil näha olnud, et ilma treenerita on ikka keerulina mängida. Mehed võtavad platsil ehk veidi lihtsamalt ja pole hirmu, et keegi pingile võtaks. Mitmed võidetavad mängud oleme kaotanud just sellepärast, et Howardit pole kohal olnud.”

Konkreetsest mängust rääkides oli Connectioni meestel paika pandud strateegia, et Coop/Mefabi kaks põhimeest Reigo Nõmm ja Timo Kark neutraliseerida. Ühe ülesandega saadi täpselt poole paremini hakkama kui teisega – Nõmm kogus lõpuks 28 punkti ja Kark 14 silma.

“Me mängu käigus otsustasime võtta kaitses sisse maa-ala, kuna mees-mees ei pidanud. Teadsime, et vastastel on kaks head mängumeest ja nende pealt mees-meest mängides vahe meie kahjuks alguses sisse tuli. Maa-ala lõpuks toitis,” lausus Argel, kelle sõnu kinnitas ka fakt, et avapoolaja kaotas tema tiim 5 punktiga (25:30), kuid teisel poolajal suudeti omakorda 21 silmaga üle olla.

Argeli sõnul tehakse peatreeneri puudumisel meeskonnas otsuseid ühiselt ning ühtegi kindlat liidri taolises olukorras esile kerkinud pole. Tema sõnul sündis ka võidu toonud kaitseformaadi muudatus ühise ideena ning selle läbikukkumisel oleks suudetud kindlasti mees-mehe peale ka tagasi minna.

BC Connectionil (3-7) on jäänud põhiturniiril mängida veel vaid üks matš, kui 10. märtsil minnakse vastamisi ühe II divisjoni favoriidi ja hetkel teisel kohal paikneva Morskade (8-2) tiimiga.

“Meil on üks mäng veel ning Morsad tahaks kangesti ära võtta. See oleks super,” muigas Argel ning kinnitas, et play-offis tahetakse kõrgema asetuse saanud meeskondi üllatada: “Me kavatseme ikka jõuda üles välja. Siin väiksemaid plaane teha ei saa, ikka finaali lõpuks välja!”

scroll to top