Kotsar kohutavat visketabavust näidanud South Carolinat kaotusest päästa ei suutnud

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks said läinud öösel USA üliõpilasliigas NCAA kaotuse, vandudes koduväljakul numbritega 62:68 alla Alabama Crimson Tide’ile.

South Carolina näitas esimese 20 minuti jooksul väga kehva visketabavust (visked väljakult 7/33 ehk 21,2%) ja kaotas avapoolaja 25:31. Algviisikus alustanud Kotsar sai avapoolajal mänguaega 10 minutit ning kogus 4 punkti, 3 lauapalli ja ühe viskeblokeeringu.

8.36 enne lõppu jõudis South Carolina viigini 49:49, kuid kaotas samal ajal ühe oma põhitegijatest, A.J. Lawsoni, kes vigastas vasaku jala hüppeliigest. Seejärel pääses South Carolina ka juhtima, kuid 3.33 enne lõpuvilet jäädi taas kaotusseisu ning sellest enam välja tulla ei õnnestunud.

South Carolina visketabavus väljakult oli 20/65 ehk 30,8% külaliste 24/56 ehk 42,9% vastu.

Kotsari arvele jäi 16 mänguminutiga 4 punkti (kahesed 2/6), 4 lauapalli (kõik kaitselauast), üks viskeblokeering ja 4 isiklikku viga.

South Carolina parim oli kaksikduubli teinud Chris Silva, kes viskas 23 punkti ja võttis 12 lauapalli. Alabama resultatiivseim oli 17 punkti visanud Kira Lewis Jr.

Kagukonverentsis (SEC) langes South Carolina nüüd 9 võidu ja 6 kaotusega jagama 5.-6. kohta. Kogu hooaja lõikes on eestlase kodumeeskond saanud 14 võitu ja 14 kaotust. Põhiturniiri lõpuni jääb 3 mängu. South Carolina peab oma järgmise kohtumise laupäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi konverentsi tabelis 12. kohal asuva Missouriga. Hooaja esimese omavahelise mängu 13. jaanuaril võitis South Carolina kodus 85:75.