fbpx
Close

Birgit Piibur: agent helistas mulle ja ütles, et nüüd on jama

-Birgit Piibur | Foto: Siim Semiskar

-Birgit Piibur | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondise tagamängija Birgit Piibur on naasmas raskest põlvetraumast, mis jättis ta kogu lõppenud hooaja pealtvaatajaks. Nagu keerulisest vigastusest veel vähe poleks, siis rikkus koroonaviiruse puhang vähemalt esialgu 25-aastase ja 162 cm pikkuse naise lootused pääseda välisklubisse.

Juuni algusest alates on Piibur teinud trenni Tallinna Ülikooli spordisaalis n-ö naiste korvpallikodus, kus võimalik kaks korda päevas harjutada nii pallisaalis kui timmida füüsilist vormi jõusaalis. “See on minu jaoks suur võimalus, kuna need on mu esimesed korvpallitrennid üle pika aja. Olen väga rõõmus, et selline võimalus on antud,” rääkis ta Korvpall24.ee portaalile.

“Ma ei hoia ennast eriti tagasi ja iga päevaga tuleb koormust veel juurde. Hetkel on jalg täiesti okei olnud. Aga kõik muud kohad on üsna kanged ja väljakul olla on justkui võõrkeha tunne. Olen kõvasti jõusaali teinud ja nüüd tuleb üles leida ka korvpallivorm. Võtan päeva korraga ja pinguta ennast üle,” on senine tagasitulek Piiburi sõnul kulgenud plaanipäraselt.

Ta lisas: “Suurel tempol pole ammu saanud palliga toimetada, aga nii palju, kui siin oleme saanud teha, siis ikka püsib pall veel käes. Ajurakkudes on mingid liigutused ikkagi olemas. Aga tuleb neid veel juurde lihvida.”

Enne põlvevigastust oli Piiburil plaan mängida sel hooajal Prantsusmaal NF2 liigas. Lennupiletid olid ostetud ning klubi ootas. Nüüd soovis sama tiim eestlannat uuesti palgata, aga vahele tuli koroonaviirus.

“Kui koroona algas, siis just olekski pidanud lepingule allkirja alla panema. Aga agent helistas mulle ja ütles, et nüüd on jama, kuna linn võttis klubilt rahad ära ja neil pole võimalik mind palgata. Mingisugune variant on veel õhus, aga suurt tunglemist pole. Ma hetkel veel sellepärast väga ei muretse ja annan pigem aega, et väljakul uuesti ennast leida. Küll siis iga asi juhtub õigel ajal,” lausus Piibur.

Kiire ja särtsakas tagamängija nõustus, et pika vigastuspausi tõttu on tal kindlasti keerulisem välismaale pääseda kui tavaolukorras: “Võõrasse klubisse on raske saada, kuna keegi ei tunne mind ja ei teata, kuidas ma võin tööd teha. Lisaks siis see, et mul oli tõsine põlvevigastus. Kui palju keerulisem see on, ei oska öelda, kuna seda maailma ma veel väga ei tunne.”

“Palli ma nurka kindlasti veel ei viska. Kui välismaale mängima ei saa, siis jätkan Eestis. Rohkem variante polegi. See koroonaviirus oli minu jaoks vastuoluline. Mõnes mõttes andis see mu põlvele lisaaega paranemiseks juurde, teisalt viis välislepingu ära,” rääkis Piibur lõpetuseks.

scroll to top