Viimsi etapi resultatiivseimaks tõusnud Ralf Küttis: järgmine hooaeg on minu läbimurdeaasta

-Ralf Küttis viskel | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel laupäeval Viimsis toimunud 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste III etapil võitis noormeeste U18 vanuseklassi võistluse tiim nimega FTC. Poolfinaalis alistati senise hooaja valitseja Keevitajad 14:13, kusjuures FTC liidrid Hugo Toom ja Ralf Küttis pallisid eelmisel etapil just Keevitajate ridades.

Kui Toom sõnas Korvpall24.ee portaalile, et talle “kinga andnud” Keevitajatele poolfinaalis koha kätte näitamine oli väga magus, siis sama meelt oli ka 18-aastane ja 193 cm pikkune TalTechi korvpallikooli kasvandik Küttis: “Mängisime poolfinaalis kõige kõvema satsi vastu, finaalis enam väga vastast polnud.”

Just Küttis oli see, kelle kaugvise ja kaks ühepunktilist korvi tõid FTC kohtumiste otsustavatel hetkedel kaotusseisust välja ja aitasid võidu koju tuua. Enda esiletõusus 43 punktiga kindlalt kogu turniiri kõige resultatiivsemaks mängijaks kerkinud Küttis midagi ootamatut ei näinud.

“Eks Hugo (Toom) oli juba veidi väsinud ja ju siis oli minu kord. Võtsin julgemalt ette ja läks sisse,” muigas kogu turniiri peale ka 10 kaugviset tabanud (paremuselt teine näitaja) Küttis. “Arvan, et see mäng läks natuke liiga pingeliseks. Oleksime võinud kohe alguses kõvemini survestada, sest vastased olid ikka üsna väsinud ja meie saime mängle värskena peale tulla.”

Küttis mängis tänavusel hooajal meeste esiliigas Tamsalu Los Toros/TalTechi ridades kaks kohtumist ning kogus nendes keskmiselt 20,2 minutiga 12,5 punkti ja 2,5 vaheltlõiget. Jaanuaris toimunud Läänemere karikaturniiril (BSBC) kuulus ta U18 koondisesse ja sai kolmes kohtumises väljakul olla keskmiselt 10 minutit ning tõi 1,7 punkti ja 2 lauapalli. Oma eesmärkide suunas liikuv Küttis on ka suve alguses aktiivselt harjutanud nii koos meeskonnaga kui ka tegelenud oma füüsisega.

Kui omavanuse meistrivõistlustel oli noormehe tänavune statistika 12 kohtumisega keskmiselt 29,7 minutit, 17,8 punkti, 7,3 lauapalli, 5,2 resultatiivset söötu ja 3,8 vaheltlõiget, siis loodab mängumees uuel hooajal teha suure sammu edasi ka meeste tasemel ja murda oma seni veel tuntumate eakaaslaste varjust rohkem välja. “Ma arvan, et järgmine hooaeg on minu läbimurdeaasta. Üritan võimalikult palju siin Eestis kellelgi silma jääda ja siis ülejärgmisel aastal välismaale minna. Kas siis USA-sse (ülikooli) või vaatab, kust veel pakkumisi tuleb. Aga pigem ikka USA, sest sealt saab hariduse ka.”