Bratkalt hea mäng, kuid kaotus; Köster ja Anderson teenisid võidud

-Annika Köster | VIlle Vuorinen/Korisliiga via Hyvinkään Ponteva

Laupäeval käisid Euroopa erinevates liigades väljakul kolm Eesti naiste koondise liidrit, kellest Annika Köster ja Merike Anderson said tunda võidurõõmu, aga Maaja Bratka tegi ootamatus kaotusmängus statistiliselt kõige parema esituse.

Maaja Bratka ja Montbrison kaotasid Prantsusmaa teises liigas võõrsil 71:84 tabeli viimasele Graffenstadenile. Eestlannast ääremängija tõi 36 minutiga 25 punkti (kahesed 7/11, kolmesed 2/4, vabavisked 5/6), 9 lauapalli, 2 korvisöötu, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Eestlanna vastu tehti koguni 8 viga.

Montbrison (10-9) on liigatabelis viiendal kohal ning Graffenstaden (5-14) pole enam pärast seda võitu päris üksinda tabeli lõpus.

Soome meistriliigas tegi hea esituse Annika Köster, kui Hyvinkään Ponteva oli samuti võõrsil 82:71 parem HBA naiskonnast. Eestlannast ääremängija tõi 26 minutiga 10 punkti (kahesed 5/6), hankis 7 lauapalli (neist 4 ründelauast), jagas 2 korvisöötu, pani ühe bloki ning tegi 2 pallikaotust ja 3 viga.

HyPo edukaimad olid 18 punkti ja 8 lauapalli kogunud Jazmine Perkins ning 17 silma, 9 lauapalli ja 9 söötu kirja saanud Taru Tuukkanen. Kaotajate poolel oli hoos Soome noortekoondislane Sara Bejedi 33 punkti ja 8 lauapalliga.

Hyvinkään Ponteva (16-8) on liigatabelis neljandal kohal, kolmas koht on kahe võidu kaugusel. HBA (5-19) on eelviimane ehk 9.

Belgia kõrgliigas said Merike Anderson ja Castors Braine samuti võõrsilvõidu, kui 99:71 mängiti üle Willebrök. Eestlannast tagamängija tõi 10 minutiga 3 punkti (kolmesed 1/2) ning tegi ühe isikliku vea.

Palju vahetusmängijatele võimalust andnud Castors Braine’i parimana tõid Celeste Trahan-Davis 23 punkti ja 9 lauapalli ning Anete Šteinberga lisas 22 silma ja 6 lauapalli.

Belgias alustasid neli seni parimat naiskonda omavahelist heitlust kõrgemas vahegrupis ning see oli seal esimeseks kohtumiseks.