Raieste ja Baskonia taas edukad, Valge ja Jaaksoni koduklubid kaotasid tasavägistes mängudes

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Hispaania korvpalli kolmandas liigas teenisid Sander Raieste ja Baskonia duubelmeeskond 78:70 võidu Xuven Cambadosi üle. Hispaania neljandas liigas tuli Robert Valgel ja Burgose kõrgliigaklubi duubelrivistusel 75:81 alla vanduda Igualatorio Cantabria Estelale. Tšehhi U19 liigas GBA (Get Better Academy) korvpalliakadeemias palliv Mark-Andreas Jaakson pidi vastu võtma 69:73 kaotuse Nymburkilt.

Baskonia oli poolajaks kahe punktiga kaotusseisus ja viimase neljandiku eel oli võõrustajate eduseis minimaalne. Neljanda veerandaja võitis Baskonia aga 27:16 ning väljus sellest mängust võitjana.

Sander Raieste arvele jäi 25 mänguminuti jooksul 7 punkti (vabavisked 1/1, kahesed 3/4, kolmesed 0/2) ning koguni 11 lauapalli (2 ründelauast). Lisaks andis ta 2 korvisöötu ja tegi ühe viskeblokeeringu. Negatiivse poole pealt jäi eestlase arvele aga 6 pallikaotust ja 1 viga.  Rodney Mark Williams JR tõi võitjate parimana 23 punkti ja 11 lauapalli. William Harold James Saunders viskas vastaste eest 14 silma ja noppis 9 lauapalli. Baskonia (10-13) jätkab 16 meeskonna seas 11. kohal, Xuven Cambados (9-14) on koha võrra tagapool.

Burgose duubelmeeskond oli poolajaks nelja punktiga ees, kuid kolmanda veerandaja järgselt kolme punktiga kaotusseisus. Viimase veerandaja võitsid samuti vastased 19:16.

Robert Valge viibis platsil 34 minutit ja viskas 21 punkti (vabavisked 3/4, kahesed 6/10, kolmesed 2/7). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi 2 vaheltlõiget ja 3 pallikaotust ning ühe isikliku vea. Võitjate eest säras 24 punkti ja 9 lauapalliga Pablo Sanchez Inurritegui. Emil Savic oli Burgose parim 23 silmaga. Burgose duubelmeeskond ehk Grupo De Santiago Automocion (9-14) jätkab 16 meeskonna seas 11. kohal, Igualatorio Cantabria Estela (22-1) on jätkuvalt tabeliliider.

Tšehhi U19 liigas teenis Mark-Andreas Jaakson mänguaega seitse ja pool minutit, mille jooksul punktiarvet ei avanud. Eestlane võttis 3 lauapalli ja andis 2 korvisöötu. 12 meeskonna seas asub GBA (15-4) kolmandal kohal, Nymburk (15-3) on tabelis teine.