Kotsar ja South Carolina lõpetasid põhihooaja kaotusega konverentsi võitjale

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA Today Sports/Scanpix

USA korvpalli üliõpilasliigas pidi poolajaks 37:35 juhtinud Maik-Kalev Kotsari koduklubi South Carolina Gamecocks võtma Auburn Tigersit viimases põhiturniiri mängus vastu 70:79 kaotuse.

Auburn kindlustas selle võiduga SEC konverentsi tiitli jagamise koos Tennesseega. South Carolina sai väga tugevas konverentsis 12. koha, suutes edestada vaid kahte konkurenti.

Kotsari arvele jäi 16 mänguminutiga 2 punkti (kahesed 1/3) ja 3 lauapalli. Eestlane tegi lisaks 3 isiklikku viga ja 3 pallikaotust.

Võitjate parim oli 29 punktiga Bryce Brown. South Carolinale tõi 27 punkti ja 10 lauapalli Frank Booker, 19 silma ja 11 lauapalli jäi Chris Silva nimele.

South Carolina jätkab hooaega mõne päeva pärast väljakukkumissüsteemis mängitava SEC konverentsi turniiriga St. Louis’is. NCAA finaalturniirile pääsemiseks peaks Kotsari meeskond tõenäoliselt selle turniiri võitma.

Taavi Jurkatamme koduülikool San Francisco Dons sai West Coast konverentsi turniiri veerandfinaalis lisaajal 71:70 jagu Pacific Tigersist.

Jurkatamm San Francisco rotatsiooni ei mahtunud, kui väljakul käis vaid kaheksa meest, kuid sisuliselt mängis võistkond seitsme mängijaga.