fbpx
Close

EELVAADE | Täna selgub, kas Cramo ja Astana on nii võrdsed, nagu ennustatakse

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpalliklubi jätkab VTB Ühisliiga hooaega esmaspäeval kodus Astana vastu. Kohtumine algab Kalevi spordihallis kell 19.00, otseülekannet näeb Kanal 12 ja Postimees.ee vahendusel.

Kasahstani esiklubi näol on tegu senise hooaja ühe suurema, kui mitte suurima üllatajaga. Mitmetel kordadel ka liiga tippudest jagu saanud Astana paikneb nimelt 12 võidu ja 6 kaotusega tabelis viiendal kohal, Venemaa hiidude Moskva oblasti Himki (13-5) ja Peterburi Zeniidi (10-7) vahel.

Kalev (8-10) heitleb aga viimase ehk kaheksanda play-offi koha nimel. Meie peamiseks konkurendiks on kujunemas Saraatovi Avtodor (8-10), seitsmendal kohal paikneva Nižni Novgorodi (10-8) ja kümnendal kohal asuva Krasnojarski Jenisseiga (6-12) on väike vahe juba sees. Nii Kalevil kui Avtodoril on jäänud põhiturniiril pidada kaheksa kohtumist, neist neli seejuures nö lihtsurelike vastu.

Meie esmaspäevase vastase Astana edu taga on makedoonlasest peatreener Emil Rajkovic, kelle juhtimisel jõudis Ostrow Wielkopolski klubi mullu mõnevõrra üllatuslikult esmakordselt Poola liigas finaali. Tänavu viivad Astanas Rajkovici ideid ellu kuus ameeriklast, kohalikud mehed täidavad statisti rolli.

Astana rünnakuliidriks võib pidada 24-aastast Anthony Collinsit, kellest sai eelmise aasta lõpus Kasahstani kodanik ja ühtlasi koondislane. Teist hooaega Astanas mängiv Collins on kasvatanud oma keskmise punktisaagi mulluselt 11-lt 16-ni. Lühikesele mängujuhile omaselt on tegu ka väga hea söötjaga. Korvialustest jõududest on silmapaistvaimat hooaega tegemas kahemeetrine J.J. O’Brien, kes kogub keskmiselt 15 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu mängu kohta (efektiivsus suisa 19,1).

Korvialuses võitluses ei pea Kalev aga sugugi aukartust tundma, sest pärast võidukat Minski Tsmoki mängu kerkis Ühisliiga suurimaks skooritegijaks meie keskmängija Arnett Moultrie, kes on visanud kümnes mängus keskmiselt 17 punkti (efektiivsus 19,7).

Kalevi ja Astana omavaheliste mängude seis on enne esmaspäevast kohtumist 10-3 külaliste kasuks. Tänavuse hooaja esimese duelli võitis Astana kodus kindlalt 105:78, ometi peavad kihlveokontorid eelseisva mängu eel klubide võiduvõimalusi küllaltki sarnaseks ning Optibetis on meeskondade koefitsiendid sisuliselt võrdsed.

Märtsis teises poole peab Kalev kaks kohtumist: esmalt kodus Moskva oblasti Himkiga (17.03) ja seejärel võõrsil Zielona Goraga (28.03).

Optibeti spordiennustuse hinnangul on mängupäeva hommikuse seisuga tänu koduväljakueelisele juuksekarva võrra suurem võimalus kohtumine võita Tallinna klubil, kui Kalev/Cramo võidukoefitsiendiks pakutakse 1,85 ning Astana meeskonnal 1,89.

Hinnates ka händikäpi võimalusi, saavad kummagi meeskonna võitu uskujad oma võimalikku võidupanust magusamaks teha. Näiteks Cramo poole kaldujatel tooks Eesti klubi vähemalt 5-punktilise võidu õigesti ennustamine raha tagasi 2,51-kordselt ja vähemalt 7-punktilise võidu äraarvamine 3,07-kordselt.

Astana poolel saab koefitsiendi üle kolme samaväärse panusega – Kasahastani klubi rohkem kui 7-punktilise võidu õigesti ennustamine toob raha tagasi 3,14-kordselt.

* Otse koefitsientide juurde saab pildil klõpsates ning Optibeti konto saab endale läbi eripakkumiste registreerida SIIN.

scroll to top