fbpx
Close

Eesti koondise peatreener Tiit Sokk: iga kord ei tohigi tablood vaadata

Avatar
Tiit Sokk | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis kohtus täna Saku Suurhallis MM-valikmängus Saksamaaga ning vastu tuli võtta 43:86 kaotus. Avaveerandi lõppedes jäädi 11 punktiga kaotusseisu ning poolajaks juhtisid sakslased 25 silmaga. Teisel poolajal kasvatasid külalised eduseisu veelgi ja Eestil tuli kokkuvõttes tunnistada 43-punktilist allajäämist.

Peatreener Tiit Sokk rääkis, et neid asju oli vähe, mis läksid nii, nagu oleks tahtnud. “Vastas oli väga tugev võistkond ning nad panid meid igas detailis paika. Meil ei lastud õiges kohas palli saada, rünnakul pandi paremaid katteid. Võib-olla meie poisid lootsid olukordadest veidi rohkem ja tänu sellele lõid ka verest välja. Vastane survestas lõpuni ja me ei suutnudki mängus sees olla,” ütles Sokk pärast mängu Korvpall24.ee portaalile.

“Dennis Schröderi saime alguses kontrolli alla, aga ta pani oma söödud ära, kuigi seal ei oleks pidanud teiste pealt aitama. Ongi pisiasjad, millega pole harjutud ja vastased pakatasid enesekindlusest. Me ise kaotasime enesekindluse aga algusega ära,” sõnas koondise juhendaja ning lisas, et päris sellist “teen, mis tahan” mängu poleks tohtinud Schröder ikkagi püsti panna.

Kas üllatas ka Saksamaa vahetusmeeste enesekindel mäng ja hea visketabavus? “Nende vahetusmehed tulid sisse, kui juba edumaa oli olemas ning nad teadsid, kui midagi läheb untsu, siis tulevad staarid, kes tõmbavad jälle ree peale tagasi. Neil olid kõik põhimehed rotatsioonis koguaeg, mängisid ja hoidsid survet. Need, kes pingilt tulid, panid veel rohkem ja igaüks tahtis tõestada. Me peame ise oskama ka mängu ohjes hoida, kuid oli nii, et kui üks asi läks valesti, siis tulid teised järgi.”

Soku sõnul tuleb eesseisvaks mänguks Serbiaga eelkõige vaimselt puhata. Detaile jagub, mida parandada, kuid mitte ainult puhtalt treeninguga. “Nad mängivad kodus ja meil ei saa see kerge olema. Meie koondisele on antud need kuus mängu, mis on kui riskivabad mängud. Iga kord ei tohigi tablood vaadata, vaid peame oma mängu paremaks saama ja omad asjad ära tegema. Täna jäi väga palju tegemata. See ongi noorte meeskondade õnnetus, et mõned asjad lähevad valesti ja ei suudeta enam külma pead hoida. Nii läheb kogu see asi veerema ja siis tulevad ka lihtsates kohtades eksimused.”

scroll to top
Inline
Inline