Eesti koondislased said Hispaania esiliigas napid kaotused

-Rauno Nurger ja Breogan | Foto: Club Baloncesto Breogan SAD Facebook

Hispaania esiliigas (LEB Gold) olid võistlustules Eesti koondise mängumehed Kristian Kullamäe ja Rauno Nurger. Kullamäe klubi Madridi Real Canoe NC kohtus võõrsil Levitec Huesca meeskonnaga ning vastu tuli võtta kaotus numbritega 73:81 (37:24, 15:13, 26:25, 3:11).

Huesca spurtis esimesel veerandil eest ära. Sisuliselt tabati kõik, mis teele saadeti ja poolajaks oli nende edu juba 15 punkti. Seejärel juhtus midagi tähelepanuväärset. Nimelt hoidis Real Canoe nad viimasel veerandil vaid kolme punkti peal! Võitu Real siiski võtta ei suutnud.

Kristian Kullamäe tegi taaskord korraliku esituse, visates 25 minuti jooksul 14 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 2/5, vabavisked 2/2). Lisaks noppis kaks lauapalli, andis kolm korvisöötu, tegi kaks pallikaotust ja neli viga. Meeskonna resultatiivseim oli 21 silmaga Ander Martinez De La Orden.

Levitec Huesca poolelt tegid hea mängu David Skara 21, Vasilije Vucetic 17 ning Alec Martin Wintering 15 punktiga. Vucetic noppis lisaks veel 11 lauapalli.

Tabelis asub Real Canoe jätkuvalt eelviimasel ehk 17. kohal (5 võitu ja 18 kaotust). Järgmisena kohtutakse 6. märtsil koduväljakul Marin Ence Peixe Galego meeskonnaga.

Paremini ei läinud ka Rauno Nurgeri klubil CB Breoganil. Ülimalt tasavägises kohtumises jäädi ühe punktiga võõrsil alla Caceres Patrimonio De La Humani satsile. Mäng lõppes skooriga 76:77 (30:19, 15:25, 15:19, 16:14).

Kuigi CB Breogan spurtis esimesel veerandil eest ära, tegi De La Human vahe ruttu tasa. Nad tabasid raudse kindlusega kaheseid (mängu lõpuks 68% Breogani 27% vastu) ning mängisid paremat kaitset. Breogani hoidsid pärast esimest veerandit vee peal lauavõitlus ja kolmesed (49%). Lõpus oli kindlam aga vastane.

Rauno Nurger sai platsile 16 minutiks ning jõudis selle ajaga tuua neli punkti (kahesed 1/5, vabavisked 2/2), noppis kaks lauapalli, tegi kaks vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja kaks viga. Marshawn Deva Powell, Sergio Salvador ja Dagoberto Miguel Rincon tõid kõik 13 silma.

De La Humani poolelt tegid hea mängu Ricardo Ancizu 21, Luis Maria Camacho 11 ning Jorge Alain Torrontegui 10 punktiga.

Liigatabelis asub Breogan 14 võidu ja 9 kaotusega 6. kohal. Järgmine kohtumine peetakse kodusaalis 7. märtsil Coviran Granadaga.