fbpx
Close

Eesti korvpallikohtunik võitleb koroonaviiruse vastu eesliinil

-Annika Härmits koroonaviiruse vastase võitluse eesliinil | Foto: Erakogu

-Annika Härmits koroonaviiruse vastase võitluse eesliinil | Foto: Erakogu

Kogu maailma on laastamas koroonaviirus, mille tõttu korvpallihooajad lõpetati enneaegselt ning pole teada, millal tavapärane sporditegevus üldse taastuda saab. Tallinnas on teiste hulgas eesliinil viiruse vastu võitlemas ka lauasekretär ning meie lauakohtunike koolitaja ja “vaimne ema” Annika Härmits.

“Kui need drive-in testimispunktid 19. märtsil lahti tehti, siis ma seal postil ka alustasin. Seal peab kõike tegema: peab teste võtma ja kogu tegevust kontrollima ja registreerima,” selgitas Härmits Korvpall24.ee portaalile. “Vahetused on 4-6 tunnised, aga kunagi ei tea, kui kaua seal kohal pead olema. Selliste ilmadega hakkab õues päris jahe ja külm kipub naha vahele. Kuigi meil on olemas ka soojak, kus puhurid töötavad.”

“Loomulikult me peame esmajoones iseennast kaitsma,” sõnas Härmits, et kuigi töö käib täielikult kaitsevahendite abil, siis on oht ka sellises olukorras nakatuda. “Kui ma ei tee kõike nii nagu peab, siis loomulikult võib see viirus ka meieni jõuda. Ise peame rangelt reeglitest kinni ja riigi poolt on kaitseriietus meil olemas.”

Härmits kinnitab, et testimist kartma ei pea ning juttudel, et tegemist on valusa protseduuriga, tõepõhja all pole. Mugavaks seda olukorda muidugi samuti nimetada ei saa. “Inimesed pahased pole, aga hirmunud kohati küll. Levivad ju igasugused jutud, et testimine on hirmus valus. Protseduur on tõesti ebameeldiv, kuna pulk lükatakse viis sentimeetrit ninast sisse. Siin meil isegi suurtel meestel silmadest pisarad jooksevad,” muigas ta.

Aga inimesed on mõistvad ning on pigem rahul, et saavad testi tehtud. “Ütlen ausalt, et nii palju tänusõnu pole ma ammu-ammu kuulnud. Ollakse väga tänulikud, et me seda tööd teeme ja soovitakse tervist,” lausub igapäevaselt kooliõena töötav naine.

Küsimuse peale, kas tema kardab koroonaviirust, vastas Härmits: “Mis siin karta. Kui ta tuleb, siis ta tuleb. Ega see kerge haigus kindlasti pole. Parem karta, kui kahetseda. Tuleb käsi pesta ja mitte käia rahvarikastes kohtades. Kui ma lähen toidupoodi, siis panen endale ka maski ette.”

Kuigi tegemist on pandeemiaolukorraga, siis eesliinil teste võtvad inimesed üritavad Härmitsa sõnul säilitada positiivsust ning igapäevases töös juhtub ka naljakaid olukordi.

Näiteks käis testi tegemas üks endine Eesti tuntud autosportlane, kelle võimas sportmasin testimistelgis heleda pauguga käivitudes kogu meditsiiinipersonali kiljatama pani ja kellele siis soovitati auto parandusse viia.

Testijatel teevad meele rõõmsaks ka mõned suured ja tursked mehed, kes tulevad kohale ja paluvad neil testi vereproovi alusel teha. Kuuldes, et sellega drive-in paigas ei tegeleta, sõidetakse testimispulka enda nina suunas liikumas nähes kiirelt minema.

Millal kogu see asi ükskord läbi saab? “See on küll nüüd hea küsimus,” naeris Härmits. “Kas me sellest täielikult üldse võitu saamegi? Nagu teisedki viirused, siis ilmselt jääb ka koroonaviirus meile edaspidiseks liiklema. Nagu gripp tuleb ja läheb hooajaliselt. Täpselt ennustada kahjuks ei oska.”

“Ma väga loodan, et meie korvpallihooaeg ikka septembris taas algab. Positiivse inimesena sisestan endale, et kindlasti see nii lähebki!” lõpetas teenekas lauasekretär positiivsel noodil.

-Annika Härmits: “Töötada kuus tundi selline respiraator näo ees, on tõeline väljakutse.” | Foto: Erakogu
scroll to top