fbpx
Close

Eesti Korvpalliliidu üleskutse: aitame Eesti naised Tokyo olümpiamängudele!

Avatar
-Road to Tokyo 2020 | Foto: basket.ee

Sel suvel kinnitas Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) FIBA ettepanekul Tokyo 2020. aasta olümpiamängudele kvalifitseerumise tingimused 3×3 korvpallis. Selle alusel pääsevad olümpiamängudele 8 meeste ja 8 naiste võistkonda. Mõlemas kategoorias jagatakse neli olümpiapääset 1. novembril 2019. FIBA 3×3 ülemaailmse reitingutabeli alusel ning neli pääset 2020. mai-juuni toimuvatelt kvalifikatsiooniturniiridelt.

Ülemaailmse reitingutabeli alusel olümpiapääsete jagamine eristab 3×3 korvpalli kõikidest teistest olümpiaaladest, kuna riigi 3×3 reitingutesse annavad panuse iga kategooria TOP100 mängijat. Olümpiapääset ei too riigile ära sportlane ega võistkond oma tiitlivõistluste tulemustega, vaid kogu 3×3 kogukond, kus igal mängijal läheb arvesse viimase 12-kuu jooksul toimunud 9 parema 3×3 turniiri tulemused, kirjutab Basket.ee.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli hinnangul on Eestil meeste arvestuses FIBA 3×3 reitingutabeli järgi võimatu olümpiapääset püüda, kuna meil ei toimu piisaval arvul tipptasemega turniire ning meil puudub ka piisav arv 3×3 tippmeeskondi, kes FIBA kõrgetasemega turniiridelt punkte koguks. “Sellgipoolest ei ole Tokyo olümpialootus meil meeste koondisega kustunud – paneme kõik kaardid 2020 kevadel toimuvatele kvalifikatsiooniturniiridele,” ütles Kimmel.

Eesti Korvpalliliit on pannud kokku aasta otsa kestva projekti, millega Eesti naiste 3×3 korvpall võiks FIBA 3×3 reitingutabeli järgi jõuda Tokyo olümpiamängudele!

“Naised Olümpiale 2020” projektis ei ole kõige tähtsamad mängijate korvpallioskused või tulemused 3×3 turniiril, vaid OSAVÕTT, sest olümpiapääsme saavutamise korral võidavad sellest kõik. Rahalised tasud on mõeldud kõikidele naistele ja U18 tüdrukutele, kes 1. novembril 2019 on FIBA 3×3 reitingus naiste arvestuses Eesti TOP100 mängija seas. Tasustatud saavad ka klubid ja treenerid, kes oma osalusega olümpiaprojektile kaasa aitavad. Kindlasti võidab sellest ka Eesti naiste korvpall laiemalt, mis tänu olümpiale saab suurema tähelepanu nii meedia kui toetajate poolt.

“Peame Eesti naiste 3×3 korvpalliga minema heas mõttes hulluks, kus alates 1. novembrist 2018 kui Tokyo reitingupunkte hakatakse lugema, tuleb iga kuu viia läbi vähemalt kaks 3×3 turniiri, milles igaühel osaleb vähemalt 12 võistkonna jagu naisi ehk minimaalselt 36 mängijat,” hindab projekti EKL-i 3×3 valdkonna juht Kimmel, kelle sõnul on Eesti Korvpalliliidule tegemist “kõik või mitte midagi” stiilis ettevõtmisega.

Projektist kutsub osa võtma ka Eesti naistekorvpalli peatreener, kes samuti rõhutab, et kõige tähtsam on osavõtt: “Naiste 3×3 turniiridele osalema on oodatud kõik, ka need, kellel viimasest korvpallimängust on aastaid möödas või kes on endas avastanud korvpallipisiku alles ülikoolis,” ütles Janne Schasmin.

“Naised Olümpiale 2020” projekt algab novembris Tallinnas peetavate 3×3 turniiridega:

Kimmel on optimistlik, et Eesti 3×3 naistekoondis võiks olümpiale jõuda, kuna vähesed riigid pööravad naiste 3×3 korvpallile tähelepanu. “Aasta alguses viisime Andra Viirpalu ja Reet Rausbergi eestvedamisel kahe kuuga Eesti U18 3×3 tüdrukud oktoobris Buenos Aireses algavatele noorte olümpiamängudele, kuid naiste 3×3 Tokyo projektis tuleb ilmselt siiski rohkem pingutada,” ütles EKL-i 3×3 valdkonna juht, kelle sõnul saavad novembrikuu turniirid olema indikaatoriks: “Kui saame mõlemale turniirile 12 võistkonna jagu huvilisi kokku, siis projekt jätkub, kui mitte, siis jääb naiste 3×3 korvpall lähitulevikus kõikidest 3×3 tiitlivõistlustest paraku eemale.”

scroll to top
Inline
Inline