fbpx
Close

VIDEO | Raieste ja Nurger on valmis oluliseks hooajaks Hispaanias

Avatar

Eesti korvpallisõpradel on põhjust pöörata pilgud Hispaaniasse, kus hooaega on alustamas neli meie korvpallurit. Kui Manresasse siirdunud Siim-Sander Vene ja Burgose hingekirja kuuluv Robert Valge valmistuvad hooajaks oma klubides, siis Sander Raieste ja Rauno Nurger põikasid abistama ka Eesti koondist.

Euroliigaklubis Baskonia kolmandat aastat mängutarkust koguv Raieste on tänavu taas saanud ennast proovida Euroopa staaride kõrval.

“Ma küll ei alustanud põhimeeskonnaga, ei öeldud ka, mis põhjusel, aga poole pealt võeti meeskonna juurde ehk siis, kui kontrollmängud algasid. Sel aastal saan ma jaanuaris Hispaania korvpalluri passi kätte. Ise arvasin, et (see juhtub) hooaja lõpus, kui kolm aastat saab täis, aga tegelikult juba uuest (kalendri)aastast. Kui õnnestub, siis loodetavasti saab ka suures Hispaania liigas mõned minutid kätte,” rääkis Raieste Korvpall24.ee portaalile.

Kuna peamised mänguminutid peaks Raieste teenima Hispaania tugevuselt kolmandas liigas, siis küsisime noormehelt, kas tasemeerinevus on esindusmeeskonna ja noortetiimi treeningute vahel väga suur?

“Jah, ikka on, eriti füüsilise poole pealt. Mäng on palju kiirem ja füüsilisem. Treener on ka palju nõudlikum. B sats koosneb meil peamiselt noortest ja seal antakse rohkem andeks, et ongi koht, kus mängida ning õppida ja vigu lastakse rohkem teha,” selgitas noormees koondise treeningul.

Ülikoolipingist profiks siirduv keskmängija Rauno Nurger peab ennast esiliigatiimis Huesca alles tõestama hakkama.

“Jõudsin nendega kaks sõprusmängu teha, mõlemad võitsime. Esimese mängu alustasin põhikoosseisus nr5 positsioonil ja teise mängu nr4 peal. Ilmselt ma mängin “nelja” ja “viite” vaheldumisi, oleneb vastastest. Meil on suhteliselt noor tiim – mitmed, kes mängivad esimest aastat professionaalselt, mitu meest otse ülikoolist,” lausus Nurger.

Viimased neli aastat mängis Nurger USA üliõpilasliigas ning Lõuna-Euroopa korvpall vajab seetõttu harjumist.

“Eks see mängustiil on teistsugune küll. Rünnakuaega on vähem ja söödumängu on rohkem. Üks asi, mis vajab harjumist mul, on see, et peatreener ei räägi meil inglise keelt. Abitreener on see, kes tõlgib väga palju trenni ajal,” tõi ta välja põneva seiga.

Hispaania meistriliigas algab põhihooaeg septembri lõpus ning esiliigas oktoobri esimesel nädalal.

scroll to top
Inline
Inline