fbpx
Close

Eesti lõppenud hooaja parimateks korvpalluriteks valiti Siim-Sander Vene ja Merike Anderson

Siim-Sander Vene | Matteo Cogliati/PACIFIC P/SIPA/Scanpix

Siim-Sander Vene | Matteo Cogliati/PACIFIC P/SIPA/Scanpix

Eesti Korvpalliliidu ametlikul hooaja lõpetamisel autasustati neljapäeval parimaid mängijaid, treenereid ja klubisid ning tänati sponsoreid ja koostööpartnereid. Ühtlasi nimetati ka lõppenud hooaja parim Eesti mees- ja naiskorvpallur.

Aasta meeskorvpalluri tiitli võitis teist aastat järjest Siim-Sander Vene, kes tänavu mängis eduka hooaja Itaalia kõrgliigaklubis Varese. Parimaks naiskorvpalluriks nimetati pärast aastast vaheaega sellele troonile tagasi kerkinud Merike Anderson, kes pallis Belgia klubi Castors Braine’ga ka naiste Euroliigas.

Korvpall24.ee portaal küsis Siim-Sander Venelt vahetult pärast auhinna kättesaamist, kas ta tunneb ennast Eesti parima korvpallurina. Vastus oli kindel “Jah!” Mees lisas: “Tore tunnustus on see.”

Kas järgmisel hooajal võtab Vene uuesti sama auhinna vastu? “Ma loodan, et noored järgmisel aastal hakkavad kaela kandma ja jõuavad ka samale tasemele. Aga samas, loodan, et võtan ikka ühe veel.”

Hooaja parima korvpalluri auhinna võitmise valem on Vene sõnul lihtne: “Eks tuleb hästi mängida ja teha seda muidugi kuskil mõistlikus liigas. Heas liigas ja heal tasemel mängides on eeltingimused loodud.”

Merike Andersonil palusime esmalt meenutada mitmes aasta naiskorvpalluri auhind see temale on. Ta ise arvas, et 11., kuid kontrollida seda fakti on keeruline.

“See tiitel on ilus punkt hooaja lõpuks, kui alaliit ja ajakirjanikud ja teised, kes mind on valinud. See on meeldiv,” kommenteeris Anderson. “Hetkel on nii läinud, et ma mängin Euroliigas ja keegi teine naine sellisele tasemele Eestis hetkel ei küündi.”

Ka järgmise hooaja lõpus näeb Anderson ennast sama auhinda vastu võtmas: “Kui ma Euroliigat mängin ja oma minutid kätte saan, siis peaks vähemalt üks kord veel tulema.”

scroll to top