Eesti naiste klubid ei suutnud edukalt alanud nädalavahetust jätkata

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval Naiste Eesti-Läti ühisliigas mänginud G4S Noorteliiga, Audentese Spordiklubi ja Tartu Ülikool/Kalev ei suutnud Eesti klubidele edukalt alanud nädalavahetust jätkata ning said laupäeval teenitud kolme võidu kõrvale kolm kaotust.

Päeva esimeses kohtumises võõrustas G4S Noorteliiga esindus Audentese spordikeskuses Daugavpilsi Ülikooli naiskonda. Juba mängu esimesest minutist kaotusseisu jäänud eestlannad lõpetasid avaveerandi seisul 11:21 ja poolajale mindi koguni 27-punktilise mahajäämisega. Teisel poolajal mängu päästa ei suudetud ja kohtumine lõptati 40-punktilise kaotusega seisul 42:82 (11:21, 7:24, 13:25, 11:12).

Kaotusmängu parimad olid 10 punkti ja 10 lauapalliga panustanud Marie Anette Sepp ning samuti 10 silma, 3 lauapalli ja ühe korvisöödu kirja saanud Anella Otti. Võitjate poolelt viskas Santa Kotele mängu parimana 19 punkti. Jolanta Rimša ja Kristine Egle lisasid vastavalt 18 ja 16 silma.

Audentese Spordiklubi kohtus mängupäeva teises kohtumises võõrsil Riia Stradinši Ülikooli naiskonnaga. Laupäeval Jelgava alistanud Audentes viskas avapoolajal vaid 17 punkti ja pausile mindi lausa 36-punktilises kaotuseisus. Teisel poolajal mängis Howard Frieri juhendatav naiskond küll paremini, kuid mängu tulemust see enam ei mõjutanud ja kohtumine kaotati seisuga 50:78 (8:26, 9:27, 13:15, 20:10).

Kaotajate poolelt jõudis kahekohalise punktisummani ainult naiskonna kapten Anna Helena Ehala, kes viskas 12 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis ühe korvisöödu. Jane Svilberg ning Greeta Üprus lisasid vastavalt 9 ja 8 silma. Siiri Kliimson sai kirja 4 punkti, 10 lauapalli ning 2 korvisöötu. Riia Stradinši Ülikooli poolelt tõusis mängu resultatiivseimaks Ilze Gotfrida, kes viskas 20 punkti ja võttis 10 lauapalli.

Mängupäeva viimases kohtumises läks Tartu Ülikool/Kalev võõrsil vastamisi Liepajas Papirs/LSSS naiskonnaga. Eelmisel päeval 19-punktilise võidu saanud Tartu Ülikooli naiskond ei suutnud samuti oma mängu käima saada, kaotades esimese veerandi 11:20 ja poolaja 29:45. Teisel poolajal samuti 29 punkti visanud eestlannad kaotusseisust välja tulla ei suutnud ja kohtumine lõppes seisul 58:80 (11:20, 18:25, 17:21, 12:14).

Tartu Ülikooli resultatiivseim oli taaskord Anna Gret Asi, kes viskas mängu parimana 20 silma ja võttis 6 lauapalli. Liina Vahi lisas 13 punkti ning 10 lauapalli ja Eleriin Vaino samuti 13 punkti, 8 lauapalli ning 4 korvisöötu. Belinda Lepmets panustas 2 silma, 11 lauapalli ja 3 korvisööduga. Marina Ivaštšanka viskas võitjate parimana 17 punkti. Elvija Veršele ja Kerena Ansone lisasid vastavalt 16 ja 14 silma.

G4S Noorteliigal on nüüd Eesti-Läti ühisliigas kirjas viis kaotust, võiduarve on naiskonnal jätkuvalt avamata. Audentese Spordiklubi ja Tartu Ülikool/Kalev jätkavad mõlemad hooaega kahe võidu ja kahe kaotusega.