Kalev püsis Himki vastu mängus viimase minutini, ent sai hooaja esimese kaotuse

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi teenis VTB Ühisliigas hooaja esimese kaotuse, jäädes võõrsil 73:80 (27:37) alla Venemaa suurklubile Moskva oblasti Himkile.

Eesti esiklubi, kes teenis tänavu jaanuaris Himki vastu ajaloo esimese võidu, jäi võõrustajate hea alguse tõttu kiirelt tagaaja rolli ja kaotas avaveerandi 12:22. Teisel neljandikul Kalev kogus end ja tuli vahetusmehe Maksim Salaši nelja järjestikuse korvi toel mängu tagasi. Himki lõpetas poolaja kahe tabava viskega ja läks poolajale ikkagi kümnepunktilises eduseisus.

Olgugi et mänguohjad püsisid ka teisel poolajal Georgios Bartzokase hoolealuste käes, oli Kalev kogu aeg mängus sees. Nii kolmandal kui neljandal veerandil vähendati hetkeliselt vahe kuuele punktile ning poolteist minutit enne normaalaja lõppu tõi Ivan Almeida korv Kalevi veel ka nelja punkti kaugusele, ent sellest lähemale Himki meid ei lasknud.

Himkil oli kodumängu kohta haruldaselt kehv viskepäev (41%), oluliselt paremini ei tabanud ka Kalev (46%). Selge vahe tuli kahe meeskonna võrdluses sisse lauavõitluses, mille kaotasime 25:39 (ründelauad 11:20). Harjumatult kehvad oli kalevlased vabaviskejoonel: 17-st sooritusest läbis korvirõnga vaid 7.

Kalevi resultatiivseimaks kerkis Branko Mirkovic 14 punkti ja 7 korvisööduga, Chavaughn Lewis ja kõik kuus viset tabanud Salaš lisasid 13, Landen Lucas 10 ja Janari Jõesaar 8 punkti. Kaks päeva tagasi Euroliigas 34 punkti visanud Aleksei Šved “piirdus” Kalevi vastu 23 punktiga, Antonio Crocker lisas 17 silma.

Himki jagab Ühisliigas pärast tänast Moskva CSKA-ga esikohta (mõlemal 3-0), Kalevil on kirjas 1 võit ja 1 kaotus. Donaldas Kairyse meeskond jätkab idaliigat 22. oktoobril võõrsil just CSKA vastu. Uuel nädalal võõrustatakse aga Eesti-Läti ühisliigas TalTechi ja Raplat.