Eesti noor koondis pidi korduskohtumises Iirimaa paremust tunnistama

-Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eile ja täna Jüri Spordihoones Iirimaad võõrustanud Eesti naiste rahvuskoondis jäi teises sõpruskohtumises külalistele alla 53:69 (12:18, 13:19, 12:11, 16:21).

Kui teisipäeval õnnestus eestlannadel Iirimaa üsna kindlalt alistada, siis tänases mängus kaotati avaveerand 12:18 ja poolajavileks oldi taga 25:37. Seejuures ei tabanud Eesti avapoolajal ainsatki kolmest (0/9), kaheseid saadi korvi 9/23 ja vabaviskeid 7/8. Nii kolmandal kui ka neljandal veerandajal kasvas vahe korraks ka 19 silmani ning lõpuks pidi Eesti koondis leppima 16-punktilise allajäämisega.

Peamiselt noortele ja Eesti klubides mängivatele palluritele toetunud võõrustajate resultatiivseim oli 17-aastane Anna Gret Asi, kes viskas 17 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis ühe korvisöödu. Kahekohalise punktisummani jõudsid Eesti poolelt veel Maaja Bratka ning Jane Svilberg, kes tõid vastavalt 13 ja 11 silma. Bratka arvele jäi ka 8 lauapalli. Sofia Kosareva lisas 5 punkti.

Iirimaa parim oli kaksikduubli teinud Grainne Dwyer, kes kogus 17 punkti ja 13 lauapalli. Anna Kelly toetas teda 16 ja Edel Thorton 12 punktiga.

Mängust tabasid eestlannad vaid 19 viset 66-st (kahesed 16/48, kolmesed 3/18), iirlannad 27/73 (kahesed 23/53, kolmesed 4/20). Lauavõitlus kaotati 42:52.

Eesti koondist ootab ees novembris algav Euroopa meistrivõistluste valikturniir, kus alagrupivastasteks on Bosnia ja Hertsegoviina, Šveits ning Venemaa. Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja viis paremat teise koha naiskonda.