fbpx
Close

Eesti tippude nõutud abimees Henri Drellist: tegemist on väga huvitava korvpalluriga

Avatar
-Sixten Tomingas | Foto: Siim Semiskar

Kindlasti on paljudel olnud tihti mõttes küsimus, et kus ja kellega treenivad korvpallurid suvisel perioodil? Millised need treeningud üldse välja näevad? Kas neil on kõrval ka mõni treener, kes jagab nõu ning soovitusi? Jah, selline mees on täitsa olemas, nimeks tal Sixten Tomingas.

Viimased kolm suve on Sixten Tominga näpunäidete järgi treeninud suur hulk Eesti korvpallureid. Nõudlus on sedavõrd suur, et juba kevadel hakatakse Tominga juurde trenniaegu paika panema. Lõppenud suvel käisid tema käe all end arendandamas korvpallisõbrale tuttavad nimed: Matthias Tass, Leemet Böckler, (endise nimega Leemet Loik – toim.) Rain Veideman, Carlos Jürgens, Jaan Puidet, Sander Raieste ning paljud teised.

Kuna Sixten Tominga abi kasutas sel suvel ka Henri Drell, siis võttis Korvpall24.ee hinnatud treeneriga ühendust, et uurida millised olid treeningud talendika noormängijaga. ”Treeningutel panime peamisel rõhku individuaalsele arengule. Kuna otseselt ühelegi elemendile spetsiaalselt ei keskendunud, siis midagi välja tuua on keeruline. Pigem olid sellised klassikalised korvpalluri klaveritunnid. Peamiselt nägime vaeva pallikäsitluse parandamisega ning harjutasime kaitsega koos viskamist,” ütles Tomingas.

Et noormehe suvi oli väga tihe ning reisimist palju, siis erilisi treeningkavasid koostama ei hakatud “Henri ei teadnud isegi millal ta lennukile hüppama peab, sellest tulenevalt mingeid kindlaid sihte me ei seadnud, aitasin teda lihtsalt juuni lõpus ning natukene ka juulis.”

Millise mänguelemendiga peaks Drell aga enim vaeva nägema kommenteeris Sixten Toomingas järgnevalt: “Tegelikult peab Henri arenema kõiges ning väga palju, arvestades endale seatud sihte. Kuid kõige suurem arenguruum on kindlasti füüsiliste võimete edasiviimisel. Sellest tingituna ka kiirusliku tehnika parandamine ning üks-üks mängus mitmekülgsemaks muutumine.”

Kas Henri Drellist saab järgmine eestlasest korvpallur NBA-s? ”Ma arvan, et meediast on piisavalt läbi käinud igasugused erinevad spekulatsioonid ning siinkohal NBA kommentaaridest ma pigem loobun. Kindlasti on tegemist väga huvitava korvpalluriga, kuid nagu Henri ise teab, siis väga pikk teekond on veel oma unistuste suunas minna,” vastas Tomingas lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline