fbpx
Close

Varesega ettevalmistust alustanud Siim-Sander Vene: muud eesmärki kui play-off, ma ei näe

Avatar
Siim-Sander Vene | Foto: Pallacanestro Varese Facebook

Itaalia kõrgliigaklubi Varese alustas uueks hooajaks ettevalmistust ning taas on tiimi värve kaitsmas ka Eesti viimaste aastate parim korvpallur Siim-Sander Vene. Hooaja alguse puhul tuli eestlasel loomulikult kohalikule meediale anda ka kohustuslikud kommentaarid.

“Mu agent ja Varese klubi olid pikemat aega kontaktis ning ma teadsin, et soovitakse minu tagasitulekut. Seega oli see üsna kerge otsus minu jaoks,” sõnas ääremängija klubi Facebooki lehe jaoks kokku pandud videintervjuus.

Mäletatavasti rääkis 28-aastane ja 203 cm pikkune Vene juuli alguses Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus pikemalt Itaaliasse naasmise tausta ning kommenteeris ka seda, kuidas üle saada pettumusest, et tänavu Euroliigas pallida ei õnnestu.

Varese meeskond on võrreldes Vene varasema ajaga tundmatuseni muutunud. Hetkel ongi tiimi raskuskese vaid võõrmängijate kanda. Lisaks eestlasele on palgatud nimekas serblasest tagamees Milenko Tepic ning neli ameeriklast: mängujuht Josh Mayo sakslaste Bonni Telekomist, viskav tagamees Jason Clark sakslaste Frankfurt Skylinersist, tagamees/väike äär L.J. Peak itaallaste Pistoiast ja ääremängija Jeremy Simmons Kaspar Treieri eelmisest koduklubist Montegranarost.

“Palju uusi mängijaid ning pusletükke on, aga süsteem tundub minu arvates olevat sama. Paistab, et pole muutunud ei peatreeneri (Attilo Caja – toim.) suur pilt, ega see, mida ta konkreetselt minult ootab. Peame tegema, mida treener ütleb,” muljetas Vene esimeste trennide põhjal.

Eestlase käest küsiti ka, milliste eesmärkidega uuele hooajale vastu minnakse. “Igal hooajal tahab klubi võidelda ning võita iga mängu. Kui lõpuks play-offi ei pääse, siis loomulikult tähendab see, et hooaja jooksul ei võitnud piisavalt. Play-off on kindlasti eesmärgiks ning ma ei näegi muud võimalust üldse.”

Siim-Sander Vene mängis eelmisel korral Vareses hooajal 2017/18 ning toona tegi ta Itaalia liigas kaasa 20 mängu ja kogus keskmiselt 24,9 minutiga 8,3 punkti, 3,9 lauapalli, 2,6 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike.

scroll to top
Inline
Inline