Efektiivselt minuteid kasutanud Koršunov ning Peterson alustasid hooaega võidukalt

-Kirill Koršunov | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalavahetusel tehti algust Itaalia kolmanda liiga (Serie B) mängudega. Võistlustules oli ka kolm Eesti noormängijat, kellest Kirill Koršunov ja Mait Peterson said väljakult lahkuda võidukalt. Kaspar Kitsingu ja Ragusa Virtus Klebi avamäng lõppes kaotusega.

Cremona Juvi 1952 alistas pingelise heitluse järel kodus 88:82 (25:25, 24:17, 15:24, 24:16) Fiorenzuola 1972 meeskonna. Kodumeeskond andis vabavisetest ära tosin punkti (22/34 ehk 65%), ent tabas korralikult joone tagant (10/23 ehk 43%).

Vahetusest mängu sekkunud Kirill Koršunov tõi 18 minutiga meeskonna paremuselt teise skooritegijana 16 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 4/6), lisas 3 lauapalli, ühe korvisöödu, vaheltlõike ning pallikaotuse. Marco Bona kogus üleplatsimehena kaksikduublit tähistavad 29 punkti ja 10 lauapalli. Külaliste parimaks tõusis Luca Fowler 17 silmaga.

Agrigento Moncada Energy Group alustas hooaega kindlalt, olles võõrsil 98:72 (16:14, 22:14, 34:16, 26:28) üle Palermo Green Basketist. Juba kolmanda veerandaja lõpuks 28-punktilist eduseisu nautinud Agrigento võidu aluseks oli suurepärane tabavus kahepunktivisetel (32/45 ehk 71%).

Mait Peterson sekkus kohtumisse vahetusmängijate pingilt ning sai 12 minuti jooksul kirja 7 punkti (kahesed 2/3, vabavisked 3/4), 3 lauapalli, ühe vaheltlõike ning ühe isikliku vea. Meeskonda vedasid peamiselt Paolo Rotondo ja Giovanni Veronesi, kes tõid vastavalt 24 ja 20 punkti. Filippo Guerra viskas Palermo kasuks 13 silma.

Kodus mänginud Ragusa Virtus Kleb kaotas võidetud avapoolaja järel 87:96 (20:20, 22:20, 25:30, 20:26) Bologna Basketile. Lauas koguni 20:37 alla jäänud Ragusa lasi vastastel hullata korvialuses tsoonis, kui Bologna kaheste tabavus oli lausa 74% (23/31).

Vahetusmängijana korralikult mänguminuteid kogunud Kaspar Kitsing ei tabanud 21 minuti jooksul väljakult ühtegi viset (kahesed 0/4, kolmesed 0/3), kuid kogus kõik 7 punkti vabavisetest (7/8). Kahemeetrine mängumees noppis lisaks 3 lauapalli ning sai protokolli kirja ka ühe korvisöödu, vaheltlõike ning pallikaotuse. Mattia Mastroianni tõi Ragusa kasuks 25 silma, Alberto Conti Bologna parimana 27 punkti.