fbpx
Close

Endiste koondislaste juhitav BC Elva alustas naiste karikavõistlusi võidukalt

-Janeli Lilleallik | Foto: Siim Semiskar

-Janeli Lilleallik | Foto: Siim Semiskar

Kui Eesti meeste korvpalli karikavõistlused on mõnda aega olnud täies hoos ning jõutud on veerandfinaalseeriateni, siis naiste karikaturniiri avalöök tehti neljapäeval. Avamatšis sai mitmele endisele koondislasele toetunud BC Elva/CHK 76:72 (14:23, 25:14, 15:17, 22:18) jagu Korvpallinaiskond OSK-ist.

Võitjaid vedasid kolm endist koondislast Janeli Lilleallik (23 punkti), Laina Mesila-Kaarmann (18 punkti ja 7 lauapalli) ja Mirjam Nikolai (15 punkti, 12 lauapalli, 6 resultatiivset söötu ja 9 väljavõetud viga).

OSK-i mänguvankrit vedasid Heila Rosenfeldt 26 punkti, 8 lauapalli ja 6 sööduga, Kerli Haas lisas 16 silma ja 5 lauapalli, Mari Saarniit viskas 12 punkti ja Kadri Pärnpuu arvele kogunes 11 silma ja 8 lauapalli.

Karika eest heitlevad tänavu Audentese SK, G4S Noorteliiga, Keila KK, OSK, Rapla KK, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool ja uustulnuk BC Elva.

Laupäeval 3. oktoobril peetakse järgmised kaks vastasseisu, kui Tallinna Ülikool võtab kodusaalis vastu Rapla Korvpallikooli ja G4S Noorteliiga võõrustab Keila Korvpallikooli. Nädala lõpetab Tartu Ülikool/Kalevi ja Audentese Spordiklubi vastasseis Taaralinnas.

AJAKAVA

Naiste karikavõistlustel mängivad kaheksa naiskonda üheringilise põhituniiri, seejärel poolfinaalid (kahe mängu kokkuvõttes) ning finaalmäng, mis toimub 20. detsembril.

Viimati mängiti naiste karikas välja aastal 2018, kui Tallinna Ülikool alistas finaalis Tartu Ülikool/Kalevi.

scroll to top