fbpx
Close

Esiliiga pronksitiimi liidril kõrgliigaambitsioone enam pole: korvpalli teen ainult oma lõbuks

-Kristjan Evart ja KK Viimsi/Noto | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Evart ja KK Viimsi/Noto | Foto: Siim Semiskar

Tänavusel hooajal esiliigas pronksmedali teeninud KK Viimsi/Noto üheks liidriks oli tagamängija Kristjan Evart, kes valiti pronksimängus ka oma tiimi parimaks. Hooaja jooksul 23 mänguga keskmiselt 28,7 minutit, 17,6 punkti, 4,7 lauapalli, 2,4 korvisöötu ja 1,27 vaheltlõiget kirja saanud endine meistriliiga mees naudib mängimist oma lõbuks ning enam kõrgemale tõusmise ambitsioone tal pole.

Evart tõdes Korvpall24.ee portaaliga pärast mängu rääkides, et kaks finalisti olid Viimsist paremini komplekteeritud ja kraadi võrra kõvemad tiimid. “Vaadates neid kahte satsi, kes finaalis mängisid, peab ütlema, et oleme pronksiga väga rahul. Oleks võinud üllatusmomendi tekitada ja kõrgema koha saada, aga pigem oleme õnnelikud.”

“Ega jõu vastu ei saa. Me ei jäänud väga paljudes liinides alla, aga Renatoga (Lindmets – toim.) korvi all küll,” kommenteeris Evart poolfinaali RSK Tarva vastu. Pronksimängu kohta sõnas ta: “Meil oli G4S Noorteliiga vastu plaan olemas. Need rasked visked, mis (Ran Andre) Pehka mõned ära paneb, me lubasime tal võtta. Plaan töötas, hoidsime seda lõpuni ja see tõi ka edu.”

Tagamees nõustus, et KK Viimsi üheks edu võtmeks oli ühtlane koosseis. Ka pronksimängus suutis viimsikate poolel kuus mängumeest visata kahekohalise skoori, parim oli 19 punktiga Evart ise. “Tavaliselt play-offides ongi just need võistkonnad edukad, kus mitte üks mees paneb 35, vaid igalt poolt tuleb natuke. Siis on vastastel raskem.”

Viimati hooajal 2015/16 BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa särgis kõrgliigas pallinud 29-aastane Evart enam kõrgemale tasemele tagasi ei kipu: “Ei, seda kindlasti mitte. Mul on praegu elus juba muud asjad ja korvpalli teen ainult oma lõbuks. On mõnus, kui saab minna trenni teha ja teiste poistega natuke võistelda. See tekitab head emotsiooni. Siin esiliigas on mulle väga paras.”

Võrreldes 10+ aastat nooremate vastastega Audentese Spordigümnaasiumist võib Evartit julgelt juba nimetada veterankorvpalluriks. Kui keeruline noortega kaasa joosta on? “Noortel on eelis parema füüsise näol, aga mul on natuke rohkem kogemusi. Mul on nendega teatud asjades probleeme, samas nemad jäävad minuga teistes asjades hätta. Nii see käib,” sõnastas Evart igihalja korvpallitarkuse.

Viimased kolm hooaega KK Viimsis mänginud (neist esimese teises liigas ja viimased kaks esiliigas) Evart ei tea veel, kas jätkab tiimis ka järgmisel hooajal või läheb otsima uusi väljakutseid: “Seda ma ei oska praegu vastata. Vaatame, mida elu toob.”

scroll to top