Esiliigas alustatakse veerandfinaalidega, esimesena alustavad Tallinn-Tartu vastasseisud

-Devonte Brown | Foto: Siim Semiskar

Eesti tugevuselt teises korvpalliliigas tehakse neljapäeval algust veerandfinaalseeriatega, kui võistlustulle astub kaks paari. Veerandfinaalid mängitakse kahe võiduni.

KA Tallinna Kalev/TLÜ – Tartu Kalev/Estiko (04.04, kell 19:30, Lasnamäe SMM)

Kalev lõpetas põhiturniiri RSK Tarva järel teisel kohal (18-4). Estiko hooaeg on kulgenud tõusude ja mõõnadega – reamängudes koguti 11 võitu ja 11 kaotust ning play-off mängudele minnakse vastu seitsmenda asetusega, kirjutab Basket.ee.

Omavaheliste mängude saldo käesoleval hooajal on 2-0 kalevlaste kasuks (83:66 ja 83:54). Kalevlaste ohtlikumaid mängijaid on veebruari alguses meeskonnaga ja liitunud ja kohe kuu mängija tiitli võitnud ameeriklane Devonte Devon Brown, kes sai märtsi alguses hakkama harukordse saavutusega – nimelt kogus ta 103:83 võidumängus G4S Noorteliiga üle nelikduubli! 28,5 mänguminutiga tõi ta 12 punkti, 10 lauapalli, 10 resultatiivset söötu ja 10 vaheltlõiget. Browni keskmised näitajad on seni 17 punkti, 11 lauapalli ja 5 söötu mängu kohta.

Estiko resultatiivsemaiks meheks on sel hooajal kerkinud endine rahvuskoondislane Silver Leppik, kes keskmiselt toonud 15 punkti, 5 lauapalli, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget mängu kohta.

Seeria teine mäng toimub 10. aprillil Tartus, Turu tänava spordihoones.

-Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid – G4S Noorteliiga (04.04, kell 20:15, EMÜ SH, Tartu)

Eelmisel hooajal hõbemedalid võitnud Maaülikool lõpetas põhiturniiri 14 võidu ja 8 kaotusega kolmandal kohal. Noorteliiga kogus 11 võitu ja sama palju kaotuseid ning sai kuuenda asetuse.

Mõlemas reamängus jäi peale Maaülikooli meeskond (84:77 ja 81:75), kuid selles paaris tõotab tulla vihane andmine.

Eriti põnev saab olema jälgida meeskondade liidrite Joosep Russaku ja Ran Andre Pehka duelli. Mõlemad on esiliiga kümne parima skoorija seas – Pehka 18 punkti (3. kohal) ja Russak 16,9 punktiga (8.kohal) mängu kohta.

Märkimist tasub ka fakt, et G4S Noorteliiga on ainuke meeskond, kes sel aastal suutnud Saku I liigas RSK Tarvase alistada (93:86).

Korduskohtumine peetakse 11. aprillil Audenteses Spordikeskuses.

-Kristjan Evart | Foto: Siim Semiskar

Tamsalu Los Toros/TALTECH vs KK Viimsi/Noto (05.04, kell 20:00, Tamsalu SH)

Tamsalu/TALTECH kogus põhiturniiril 13 võitu ja 9 kaotust (4.), Viimsi saldoks jäi 12-10 (5.). Omavahelistes mängudes jäi 2-0 peale Tamsalu (95:79 ja 77:63).

Los Torose vankrit on sel hooajal kõige paremini vedanud Eesti-Läti korvpalliliiga karastusega Eric Schmalz, kes keskmiselt kogunud pea 17 punkti, 4 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu mängu kohta.

Viimsi resultatiivseim on meeskonna kapten Kristjan Evart, kelle keskmised näitajad on 17 punkti, 5 lauapalli ja 2,6 resultatiivset söötu mängu kohta.

Seeria teine mäng toimub 18.aprillil Karulaugu spordikeskuses.

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

RSK Tarvas vs Betoonimeister/Tskk/SK Nord (12.04, kell 19:00, Rakvere SH)

Tiitlikaitsjal Betoonimeistril on veerandfinaalis eriti kõva pähkel pureda, sest Tarvas on tänavu kaotanud vaid korra (86:93 G4S Noorteliigale, toim.). Tiik Soku juhendatav Betoonimeister kogus põhiturniiril 10 võitu ja 12 kaotust ning jõudis viimasena play-offi.

Mõlemad omavahelised mängud lõppesid Rakvere meeskonna üheksapunktilise paremusega – 96:87 ja 95:86. Arvata aga võib, et valitsev meister Tarvale midagi lihtsalt ei anna ja kõvaks andmiseks läheb ka selles veerandfinaalpaaris.

Veel eelmisel hooajal Eesti meistriliigas pallinud Kristo Saage on Saku I liigas täiesti pidurdamatu. Tervelt kolmel korral kuu parimaks mängijaks nimetatud tagamängija kõmmutab liiga parimana keskmiselt 24 punkti, korjab 7,8 lauapalli ning jagab kaaslastele 5,8 söötu mängu kohta.

Betoonimeistri resultatiivseimaks on käesoleval hooajal kerkinud Siim Laur, kelle keskmised näitajad on 16,6 punkti ja 5 lauapalli mängu kohta.

Seeria teine mäng peetakse 17. aprillil Nordi spordihoones.