fbpx
Close

FOTOD | 3×3 MM-koondisest dokfilmi väntav Alvar Tiisler: see spordiala väärib suuremat tähelepanu!

Avatar
-Alvar Tiisler | Foto: Siim Semiskar

Eesti 3×3 korvpallikoondis (Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Rannar Raap, Karl Johan Lips) osaleb 18.-23. juunil Amsterdamis toimuvatel maailmameistrivõistlustel ning tänavu saab see sündmus olema veel suurem, kuna kogu protsessist vändatakse Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetaja Alvar Tiisleri juhtimisel dokumentaalfilm nimega “FIBA 3×3 MM. Meeskond”.

“See oli umbes detsembris, kui 3×3 korvpalli eestvedaja Reigo Kimmel mulle kirjutas pärast laskesuusa MK jaoks tehtud telesaadet, et oleks äge, kui ka 3×3 korvpallist midagi sellist ekraanile jõuaks. Mõtlesime, mis teemad võiks rahvale huvi pakkuda ja otsustasime, et võtame MM-ile sõitva koondise, kajastame veidi nende siseelu ja kõike seda, mis hakkab toimuma Amsterdamis,” selgitas Tiisler Korvpall24.ee portaalile koondise treeningul.

Tema sõnul ei pidanud ta projekti tegemisega nõustumiseks kaua mõtlema: “See tundus mulle kohe äge asi, mida teha, kuna 3×3 korvpalli emotsionaalsus ja intensiivsus on selline, mis võib vaatajale huvi pakkuda. Ma arvan, et see spordiala väärib seda, et saalikorvpalli kõrvalt üha rohkem tähelepanu saada.”

“Kõik koondisemängijad on persoonid, kellel on midagi öelda. Ma usun, et laiem avalikus peale Martin Dorbeku teisi koondislasi nii hästi ei tunnegi veel. Aga neis kõigis on midagi, mis vaataja jaoks on põnev, kaasa arvatud peatreener Siim Raudla ja Reigo Kimmel ise, kes on meeletu ala fanaatik,” kinnitas Tiisler.

Koondise peatreener Siim Raudla suhtus projekti loomulikult positiivselt. “See on minu jaoks kindlasti esmakordne selline kogemus. Mul on hea meel, et spordiala saab tänu dokumentaalfilmile rohkem pilti,” sõnas Raudla ja tänas filmi tegijaid eesotsas Alvar Tiisleriga. “Saada oma saatega Eesti Rahvusringhäälingu eetrisse, see on päris hea saavutus.”

Mäletatavasti tehti Eesti korvpallikoondise Riia EM-finaalturniiril mängimisest dokumentaalfilm, mida Raudla on korra näinud. “See oli päris hästi tehtud, kuigi oleks võinud veidi n-ö tagatubade juttu rohkem olla. Seal pigem oli väga palju sellist mängulist osa. Aga eks nii tähtsal turniiril on raske ka riietusruumi ja tagatoa juttudele ligi pääseda. Peaeesmärgiks on kindlasti võistkonda mitte segada,” arvas Raudla.

Kas 3×3 koondise dokumentaalis võib siis rohkem just tagatubade teemat näha? Raudla muigas küsimuse peale ja vastas: “Meil oli Alvariga kokkulepe, et nad üritavad meid treening- ja võistlusprotsessis võimalikult vähe segada. Üritame filmitegijatele pakkuda nii palju kui võimalik, aga olgem ausad, meie läheme Amsterdami ikkagi oma asja tegema. See võib kõlada halvasti, aga film on meie jaoks pigem ikka taustategevus.”

Tiisleri sõnul on “FIBA 3×3 MM. Meeskond” dokfilmil suurepärane eetriaeg – 3. juuli 19.30 ETV põhikanalil – ning seetõttu jõuab film küllalt laia vaatajaskonnani. Lisaks on plaanis pakkuda filmi ka FIBA-le oma kanalites levitamiseks ja võib-olla jõutakse isegi mõnda festivaliprogrammi.

 

scroll to top
Inline
Inline