fbpx
Close

INTERVJUU | 3×3 MM-iga hooaega pikendav Joonas Järveläinen Plymouthis ilmselt ei jätka

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Tänavu Amsterdamis üles astuvas Eesti 3×3 koondises on taas kaasa löömas 28-aastane ja 202 cm pikkune hea viskega ääremängija Joonas Järveläinen, kes viimased kaks aastat pallis Suurbritannia liigas Plymouth Raidersi meeskonnas. Kui mullu oli 3×3 korvpall mehe jaoks uus kogemus, siis tänavu on ta asjadega tunduvalt rohkem kursis ning loodab sellest ka maailmameistrivõistlustel kasu lõigata.

Korvpall24.ee tõmbas Järveläineni kõrvale 3×3 koondist tutvustaval pressiüritusel ning uurisime lisaks 3×3 teemadele ka tema möödunud hooaja kohta Suurbritannia kõrgliigas ning loomulikult ka tulevikuplaane. Nagu mees ise ütles, siis tõenäoliselt ta Plymouthi tiimis ei jätka, kuid samas on välismaalt pakkumiste suhtes seni ka täiesti vaikne.

Kui kergelt või raskelt tuli Sul otsus 3×3 korvpallikoondises ka tänavu kaasa teha?

Terve aasta juba valmistusin selleks, et korvpall läheb pärast hooaja lõppu edasi. Mingit otsust nagu ei olnudki.

Eelmine aasta mängisid esimest korda 3×3 korvpalli formaati kõrgel tasemel. Tundub, et hakkas meeldima?

Asi ei ole niivõrd 3×3 korvpallis, vaid minu võistlushimus ja tõestamisvajaduses. See on üks väljund, kuidas saab oma elukutset ja kirge väljendada. Veidi teistsugune mäng, aga kokkuvõttes sama eesmärk: võimalikult kõvasti sporti teha seni, kuni jaksan.

Oled see sportlane, kes ei tahaks, et korvpall kordagi aasta jooksul lõppeks?

Päris nii pole, olen laisk ka. MM tuleb juba kuu aja pärast, hooaeg lõppes kahe nädala eest. Pole vahet, kas see on kaheksa ja pool või kümme kuud. Paus tuleb niikuinii sisse. Ei saa öelda, et päris paadunud sportlane olen, aga ma ei näe probleemi teha hooajale see 1,5 kuud lisaks.

Kuidas võrdled tänavust 3×3 koondist eelmise aasta esindusega?

Pole midagi keerutada: Maik-Kalev [Kotsar] ning Jaan [Puidet] on puudu. Füüsiliselt olime kindlasti mullu võimsamad. Nüüd oleme võib-olla ühtlasemad. Minul on kindlasti kogemust rohkem. Nagu Siim [Raudla] välja tõi, siis Sloveenia vastu polnud asi mänguoskuses või füüsilistes võimetes, vaid kogemuses ja mängukavaluses, millega nad meile koti pähe tõmbasid.

-Joonas Järveläinen | Foto: Plymouth Raiders Basketball Club Facebook

Briti liigas on päris huvitav süsteem, selgita seda palun lühidalt.

Just nii. Põhiturniiri võitja saab seal liiga võitja auhinna kätte ja siis selgitatakse eraldi play-offide võitja. Seal on ka kaks erinevat karikasarja sarnaselt jalgpallile. Mul pole aimu, mis nende vahe on.

Põhiturniiri 8. koht oli vist natuke pettumus? Samas play-offis mängisite väga head mängu (Raiders jõudis lõpuks poolfinaali – toim).

Eks see tulebki sellest, kuidas mõnes mängus tuul puhus. Lõpus meeskondlikult kõik klappis ja need play-off mängud tulid hästi. Põhihooajal suutsime aga näiteks kaks korda viimase koha võistkonnale kaotada. Jäime kaheksandaks, aga nende kahe kaotuseta oleks äkki neljandad olnud. Tulid momendid sisse, kus ise andsime võite ära.

Sul oli individuaalses plaanis väga üles-alla hooaeg. Vahepeal olid täiesti põhimees ja tegid häid numbreid, seejärel jälle vastupidi.

See on pikem jutt, mida ei taha hetkel lahkama hakata. Ise ma hooajaga rahule ei jää. Liiga vana ma veel pole, aga tunnen, et esimest korda tegin enda jaoks sammu tagasi. Hooaja alguses tuli välja, aga sain pöidlavigastuse ja see muutis kindlasti viset ebastabiilsemaks. Siiski olid seal minu arvates ka muud dünaamikad mängus.

Põhjused ei olnud puhtalt Sinus kinni?

Ei kommenteeri, las ta jääb, sellest võib kunagi hiljem pikemalt rääkida (naerdes – toim.).

Oled nüüd mitu aastat mänginud Plymouthis, kas plaanid seal jätkata?

See on väga vähetõenäoline. Ütlen nii, et treeneriga head klappi polnud. Tema jaoks olin nagu pool sunduslik mängija kuna tema mind sinna ei valinud. Sellest võib-olla tekkisid mingid teatavad olukorrad, mis ei lahenenud mulle soodsalt.

Kas uueks hooajaks on mingeid pakkumisi?

Kui eelmine aasta juba selleks ajaks midagi oli, siis praegu on täiesti vaikne. Hooaeg ja statistika polnud nii hea, et midagi peaks lihtsalt sülle kukkuma.

Kas Su soov on jätkata välismaal või oled valmis ka Eestisse tagasi tulema?

Hooaja alguses läksin Suurbritanniasse sooviga teha pärast seda hooaega samm edasi, kasvõi pool sammu kõrgemale tasemele. Seda nüüd siit ilmselt ei tule. Peamine asi hinge peal on õpingud TalTechis. Mul on tegelikult aasta veel vaja koolis käia ja mõtlen ka selle peale.

Kui Eestis jätkaksid, siis TalTech oleks esimene valik?

Kui mind sinna võetaks, siis kahtlemata. Ei näe ennast kuskil mujal mängimas.

Esimene prioriteet on ikka välismaa?

Praegu ei oska midagi öelda. Keskendun 3×3 MM-ile ja siis vaatame edasi. Kahtlemata tehakse juba praegu lepinguid, aga mitte veel minuga (muigab – toim.).

scroll to top