Gliwice GTK eest ametliku debüüdi teinud Tanel Kurbas jäi klubi võidumängus nullile

-Tanel Kurbas | Foto: Gliwickie Towarzystwo Koszykówki Facebook

Juunis Poola klubi Gliwice GTK-ga liitunud Eesti koondislane Tanel Kurbas tegi teisipäeval oma ametliku debüüdi uue koduklubi eest, kui Alpi-Adria karikavõistluste avamängus alistati kodus Sloveenia meeskond KK Šencur.

Kogu kohtumist kontrollinud Gliwice võitis avaveerandi 32:19 ja juhtis poolajaks juba 57:41. Teisel poolajal juhtpositsiooni käest ei antud ning mäng võideti skooriga 98:80 (32:19, 25:22, 18:17, 23:22). Pingilt mängu sekkunud Kurbas viibis väljakul üle 21 minuti, kuid skoori avada vaid ühe pealeviske teinud ääremängijal ei õnnestunud. Eestlase panuseks võidumängus jäi 2 korvisöötu ja üks vaheltlõige. Lisaks sai Eesti koondislane kirja ühe pallikaotuse ja ühe vea. Kohtumise resultatiivseim oli klubikaaslane Damonte Dodd 18 punktiga.

Kesk-Euroopa klubide vahel peetavat Alpi-Aadria karikavõistlust mängitakse tänavu juba neljandat hooaega. Gliwice alagruppi kuuluvad lisaks Šencurile veel Austria klubi Viini Hallmann ja Usti nad Labemi Sluneta Tšehhist.

Järgmise kohtumise peab Gliwice pühapäeval, kui Poola liigahooaja avamängus võõrustatakse Dabrowa Gornicza meeskonda.