Heiko Rannula U20 EM-i eel: lühike pink annab tunda

-Heiko Rannula | Foto: Siim Semiskar

Eesti noorte meeste U20 koondis pidas sellesuvise kolmanda kontrollmängu, kui vastaseks olid Läti U18 noormehed. Vastu tuli võtta 60:82 kaotus ning Eesti U20 tiimil on sellesuviste kontrollmängude saldo 0-3.

Esimese veerandi võitis küll Eesti 18:14 ent poolajaks jõudis Läti ette 38:32. Viimasele veerandile mindi Läti eduseisus (58:52), kuid siis meie mehed murdusid – otsustav veerand Eesti poolt vaadates 8:24 ning kogu mäng 60:82.

Eesti sai vaid 24 lauapalli ning tegi 47 pealeviset – tabavus kahestel 55%, kolmestel 33% ja vabavisetel 44%. Ron Arnar Pehka tõi 15, Hendry Engelbrecht 12 ja Märt Rosenthal 10 silma.

“Meie mängud on laias laastus olnud kõik ühesugused: oleme läinud ette, aga pingi pealt vahetustega oleme jäänud hätta. Jõudu ja abi on tulnud vähevõitu,” märkis koondise treener Heiko Rannula Basket.ee vahendusel.

Rannula tõi ka kohe välja vanuseklassi olulisemad puudujad: Sander Raieste, Kristian Kullamäe, Kaspar Treier, Matthias Tass, Hugo Erkmaa, Carlos Jürgens, Robin Kivi. Eemalejääjate “pink” on muidugi pikk ja nimekas.

Arvestada saab U20 treenerikvartett Raido Roos, Heiko Rannula, Reinar Hallik ja Esko Tõnisson 13 mängijaga, kelleks on Martin Otto Parve, Ilja Stankevitš, Lauri Mets, Ander Talu, Ron Arnar Pehka, Hendry Engelbrecht, Eric Schmalz, Tormi Niits, Joonas Šein, Märt Rosenthal, Gregor Ilves, Marek Ruut ja Sten Saaremäel.

“Kui 27. juulil Läti U20-ga mängisime (73:77), tõi Rosenthal 27 ja Engelbrecht 20 punkti. Seejärel, 6. juulil jäime Riias alla Gruusiale 70:87. Eilne tulemus on teada… Lühike pink on niisiis alati tunda andnud, ka sai Engelbrecht ühes mängus kaheksa minutiga viis viga, eile tegi Rosenthal jalale viga. Ka on Saaremäel hüppeliigese vigastusega eemal olnud. Me siiski loodame, et ta saab kolmapäevaks korda,” lisas Rannula, kelle arvates peaksid meeskonna liidrid olema just Rosenthal, Engelbrecht ning loodetavalt ka Saaremäel.

Vastased U20 EM-i B-divisjoni turniiril Sofias on Slovakkia, Albaania, Moldova, Sloveenia ja Bulgaaria. Seejuures, üks tõsisemaid mänge on kohe esimesel õhtul – Slovakkiaga.

“Eks läheme ju ikka võitma, aga tõsiseid mänge tuleb alagrupis vähemalt kolm. Edasi saab aga vaid kaks meeskonda. Hoolimata puudujatest läheme võitlema ja eks me siis näe,” sõnas Rannula.

Viimases kontrollmängus enne lennukile minekut kohtutakse veel Rootsi U20-ga ning kolmapäeval, 11. juulil algab sõit EM-ile Bulgaariasse.

One Comment

1. Valus. Tundub et U20 teema on nii piinlik, et liit juba salgab kogu üritust maha. Uudis 27. juuni läti mängust tuli 2 nädalat hiljem. Tore. Mismõttes mitteüks mees tulla ei saa? OK, Tass USA’s, aga Kuld on vaba agent, kohustusi pole. Trier ei saanud meestes minutitki, äkki siin võiks liidrikoormat kanda? Mis häda Kivil on? Kus on Arnold Mitt? Erkmaa? Eesti jaoks igaveseks läinud? Nii siis mängime oma “kõige edukama noorte põlvkonnaga” II-liiga meestega nagu Parve, Talu ja Mets, kes on põmst. tippkorvpalliga lõpu teinud. Kes siin süüdi on? Ons Rannula tõesti nii vastumeelne? Või liit sittus noortega suhted ära jälle?