HyPo tegi hea teise poolaja, kuid tabeliliider ei libastunud

-Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Soome naiste korvpalli kõrgliigas pidid Annika Köster ja Hyvinkään Ponteva tunnistama esikohal paikneva Lappeenranta Catzi 78:69 paremust.

Võõrustajad sammusid eest ära juba avapoolajal, mis võideti 46:30. Ülejäänud kaks veerandaega kuulusid HyPo-le, kuid minut enne kohtumise lõppu oli kaotusseis siiski üheksapunktiline ja selle ajaga ei õnnestunud enam mängu tagasi tulla.

Annika Köster oli visketabavusega hädas ja viskas oma naiskonna eest 4 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 1/6). Eestlanna arvele kogunes veel 6 lauapalli, 4 korvisöötu, üks viskeblokeering ning tema vastu tehti 3 viga. Negatiivse poole pealt tegi ta ühe pallikaotuse ja sooritas 2 isiklikku viga.

Võitjate parimana tõi koguni 27 punkti ja 9 lauapalli Aleighsa Welch. Candice Warthen viskas Hyvinkään Ponteva poolelt 12 silma, Titta-Riina Lepistö tegi kaksikduubli 11 punkti ja 11 lauapalliga.

Liigatabelis on Catz (21-1) kindlalt liidripositsioonil, HyPo (14-8) jätkab 5. kohal.