fbpx
Close

Indrek Kajupank koondise debütantidest: on näha, et pole otse rannast tuldud, musklid kõigil punnis

-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondisele on kontrollkohtumisteks Belgiaga ja MM-valikmängudeks Saksamaa ning Serbiaga appi tulnud Rapla Avis Utilitase ääremängija Indrek Kajupank, olles seejuures koosseisu üks liidritest.

Koondises on hetkel 30-aastane Kajupank üks kogenumaid mängijaid Tanel Kurbase ja Siim-Sander Vene kõrval. Eesmärgid on selged: anda endast parim, et tulla alagrupis kolme parima hulka. Samas tõdes ta sarnaselt Kurbasele, et koondiseaknaga on probleeme.

“Mu puhul natuke imelik ikka [olla üks kogenuim koondislane]. Pole selline vedur olnud ja nüüd olen üks vanimatest. Mis seal ikka, jooksen noorematega kaasa, oleme ühe asja eest väljas. Ega ma nii vana ka pole, ühte auku Kurbase ja Venega,” rääkis Kajupank Korvpall24.ee portaalile.

Koondises on kolm uustulnukat Pärnu Sadama meeskonnast ning Kajupank usub noortesse meestesse: “Pärnu meeste puhul on näha, et rannast pole otse tuldud, vaid tööd on ikka tehtud ja musklid on kõigil punnis. Usun, et kõik on valmis, sest varsti algab juba hooaeg. Vastased on tugevad, peame kuidagi toime tulema.”

“Arutamise koht aga on, mismoodi peaks tulevikus koondise ettevalmistus klubiga koostöös toimima. Selles plaanis oleme Indrek Ruuduga ennast valmis pannud – koondise füsioterapeudi Priit Lehismetsaga on suheldud, kuidas saame Rapla asju teha. Mingi ülevaade on mõlemalt poolt olemas. Usun, et midagi väga hullu siiski pole.”

Hea meel on Kajupangal selle üle, et koondisekaaslane Rain Veideman on vähemalt uue hooaja alguses samuti Raplat esindamas. “Raini liitumine Raplaga tekitab väga positiivseid emotsioone. Tagaliinis on alati hea kindlat meest omada. Ameerikast tulnud meestega pole mõnikord nii hea koos mängida. Raini aga tean ja peaks tulema küll huvitav aasta. Loodame, et ta ei saa paremat pakkumist ja jääb ikka Raplasse!”

Septembris ootavad koondist ees olulised valikmängud Saksamaa ja Serbiaga. Kas Rapla mängumees on valmis tuntud nimedega platsil jooksma? “Tahaks loota. Olen ikkagi juuli algusest rabelenud koos Ruudu ja Toomas Annukiga. Kindlasti olen paremas füüsilises vormis kui eelmise aasta sügiseses koondiseaknas. Loodan, et olen valmis ja tahan neid minuteid saada, andes oma parima.”

scroll to top